: iyi baktığım için karizmatik roller geliyor

Cuma akşamları atv’de yayınlanan ‘’nde başarılı işadamı ‘Demir’ karakterini canlandıran , “ iyi bakmayı, sağlıklı olmayı seven biriyim, o yüzden karizmatik rollerde akıllara geliyorum. Ben de kendimi karizmatik buluyorum” dedi

Giriş Tarihi: 8.12.2018
Murat Aygen: Kendime iyi baktığım için karizmatik roller geliyor

Atv'de yayınlanan 'Şahin Tepesi' dizisinde canlandırdığı 'Demir' karakteriyle dikkat çeken Murat Aygen'le diziyi ve rolünü konuştuk. Zengin ve karizmatik rollerin aranılan oyuncusu Aygen, sevgi dolu bir sette çalıştıklarını söyledi.

'Şahin Tepesi'ne neden dahil olmak istediniz?
Çok net olarak söylemek isterim ki; yapım şirketinin Ay Yapım, yönetmenin Hilal Saral, senaryoyu yazan kişinin de Melek Gençoğlu olması. Mesleğim olan oyunculuğa, uzun yıllar sonra dönmek istememdeki en büyük sebep 'Kuzey Güney' dizi olmuştur. Ne şanslıyım ki 'Medcezir' dizisiyle başlayan süreç ile birlikte 'Kuzey Güney' dizisini yapan, yöneten ve yazan herkesle çalışmış oldum.

Diziyle ilgili nasıl yorumlar alıyorsunuz?
Güzel geri dönüşler alıyorum. Yeni başlayan bir dizi olduğu için başta oyuncular, sektör ve seyircide büyük bir heyecan yarattı.

Canlandırdığınız karakterin en büyük motivasyonu ne?
Sırlarının olması. Bu sırların bir kısmını ben bile bilmediğim için rolümle ilgili yüksek bir motivasyon yaşıyorum. Sürekli 'Acaba şimdi ne olacak?' diye sorguluyorum.

'Demir' nasıl biri?
'Demir', yetiştirme yurdunda büyümüş, bir iş adamı tarafından yetiştirilmiş, özel yetenekleri ve beğenileri olan bir adam. Bu yetenekleri sayesinde iş dünyasına girmiş ve yükselmiş. Evli, iki çocuk sahibi ve çevresinde sevilen biri. Duygu dünyasındaki eksiklikleri çalışkanlığıyla kapatmış. Belki de en büyük sırlarını burada biriktirmiştir.HAYATTA HER ŞEY OLABİLİR

'Demir', yıllar evvel 'Melek'e aşık olduğu halde 'Tuna'yla evlenmiş. İnsan neden sevmediği ya da aşık olmadığı biriyle evlenir?
İnsanlar bazen hırs, bazen intikam, bazen sevgi, bazen aşk, bazen bunlardan birkaçı, bazen de hepsi yüzünden hayatlarını birleştirirler. Bu süreç neye evrilir onu bilemezler. Bazı şeyler insanın içinde kalır belki ama bunun kontrolü, kişinin kendisini nasıl yetiştirdiği, yaşamı nasıl deneyimlediğine göre değişebilir.

İleride 'Melek'le aralarında yeniden bir a��k olur mu?
Hayatta her şey olabilir. Hiçbir şeye şaşırmamak gerekir.

Sizinle ilgili yapılan yorumlara baktığımda; seyirci, sizi farklı rollerde görmek istiyor...
Aslında farklı rollerde oynuyorum. Oynadığım karakterler, herkesin kendisinden bir şeyler bulduğu, gerçek kişiler. Hepimiz birbirimizden çok farklı görünsek de, aslında birbirimize çok benzeriz. Sadece doğduğumuz, büyüdüğümüz ve yaşadığımız sosyal çevrelerden dolayı tepkilerimiz farklıdır o kadar.'Yanımda Kal' adlı bir filmde rol aldınız. Oradaki rolünüzden bahseder misiniz?
'Yanımda Kal', klasik bir aşk hikayesi. Ama önemli olan hikayenin ne olduğundan çok, nasıl kurgulanıp işlendiğidir. Benim yaşadığım bu tecrübede yapım şirketi ve filmin yönetmeni Mustafa Uğur Yağcıoğlu, bu dengeleri kurmayı başarmıştı. Ben filmde konuk oyuncu olarak görev aldım. Çok saygılı ve profesyonel bir ekiple çalıştım. Geniş kitlelerle buluşmasını ve başarılı olmasını dilerim.

Genellikle hali vakti yerinde, bakımlı, fit ve karizmatik rollerde yer alıyorsunuz... Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kendime iyi bakmayı, sağlıklı olmayı seven biriyim. Böyle biri arandığında da akla geliyor olmak güzel tabii.

Kendinizi karizmatik buluyor musunuz?
Karizmatik olmayı nasıl tanımladığınıza bağlı. Ben kendi tanımımda evet, buluyorum.AŞK, BAŞKASININ GÖREMEDİĞİNİ GÖREBİLMEKTİR!

Karısı 'Tuna'nın, 'Demir'e olan tutkulu aşkını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Beraber büyümüşler, parayı ve kariyeri beraber yapmışlar. İş odaklı bir hayat yaşamışlar. Birbirlerine olan tutkularının bu yüzden olduğunu düşünüyorum. 'Demir' akıllı biri; 'Tuna'nın tutkusunun temelini de bu oluşturuyor.

Siz aşkı nasıl tanımlarsınız?
Başkasının görmediğini sadece senin görmendir. Aşk benim için eşim Nihan ve kızım Nil'dir. Aşkın bende başka bir tanımı yok.HAYATIMDA GÖRDÜĞÜM EN SEVGİ DOLU SET

Dizide güçlü bir kadroyla berabersiniz. Ekip arkadaşlarınız ve yönetmen Hilal Saral için neler söylemek istersiniz?
Hayatımda gördüğüm en sevgi dolu çalışma ortamlarından biri. Ben birbirini bu kadar seven, birbiriyle bu kadar saygı duyarak çalışan çok az ekip gördüm. Bunun en büyük müsebbibi Hilal Saral'dır. Oyuncu arkadaşlarımın tamamı çok özel insanlar. Onları tecrübe etmek benim için büyük bir keyif.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Murat Aygen: Kendime iyi baktığım için karizmatik roller geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN