Beşiktaş'a da Arena gibi stad yapılacak

Giriş Tarihi: 26.1.2011 13:31 Güncelleme Tarihi: 26.1.2011 15:17
GSGM genel Müdürü Yunus Akgül, sabah.com.tr'ye açıkladı; "İnönü Stadı yıkılacak, yerine Galatasaray'a yapıldığı gibi yeni bir stad yapacağız."

Röportaj: Taha Dağlı

- İnönü Stadının yıkılıp yerine yenisinin inşa edileceği haberi çıktı. Bu doğru mu?
Evet doğru, bu uzun süredir üzerinde çalışılan bir projeydi. İnönü Stadının yıkılmasıyla ilgili bir adım atıldı fakat bunun için başta Anıtlar Kurulu olmak üzere bir çok yerden izinler çıkması lazım, İnönü Stadını yıkıp, yerine yeni stad inşa etmek öyle çok kolay bir iş değil, aksine çok zor ve çok büyük adımların atılmasından sonra gerçekleşebilecek bir iş bu.

-GSGM bu konuda neler yapacak? Yani yeni stadın inşaatı için…
Biz Türkiye'de statları dönüştürmeye çalışıyoruz, Beşiktaş'a da yeni ve modern bir stat kazandırmak için elimizden geleni yapacağız. Ama süreç henüz tamamlanmadı, her şey bitmiş değil, ilk adım atıldı diyebiliriz. Aslında ilk adım da değil çünkü uzun süredir uğraşılıyordu bunun için.

-Beşiktaş'a yeni bir stad yapılacak o zaman.
Galatasaray'a yapıldığı gibi Beşiktaş'a da yeni ve modern bir stat inşa edilecek.

-Peki Galatasaray Ali Sami Yen'in yerine Seyrantepe'de inşa edildi, Beşiktaş'ınki nerede olacak?
Aynı yerinde olacak, yani İnönü Stadı yıkılıp yerine yenisi inşa edilecek. Ama başta Anıtlar Kurulu olmak üzere izin alınacak yerlerin tamamının izinleri çıktıktan sonra yeni stat yapılacak, o zaman aynı Galatasaray'la yaptığımız gibi Beşiktaş'a da yeni bir stat yapacağız.

-Kış Olimpiyatları yarın başlıyor, kar var mı Erzurum'da?
Şu an Erzurum'dayım, doğru kar yok ama kar sıkıntısı olimpiyatları etkileyecek diye bir şey söz konusu değil, biz burada karla ilgili tüm çalışmaları yaptık, bütün pistler olimpiyatlara hazır durumda. Kar olmayışı burayı sadece turistik olarak etkiliyor, onun dışında yarın açılış olacak ve olimpiyatlar başlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş'a da Arena gibi stad yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN