İki futbolcu 'şike'yi kabul etti!

Giriş Tarihi: 13.7.2011 18:40 Güncelleme Tarihi: 13.7.2011 22:20

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Beşiktaş Jimnastik Kulübü Asbaşkanı Serdal Adalı ile futbol takımı teknik direktörü Tayfur Havutçu'nun da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Soruşturma kapsamında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine getirilen Beşiktaş Jimnastik Kulübü Asbaşkanı Serdal Adalı, futbol takımı teknik direktörü Tayfur Havutçu, kulübün protokol ve futbol A takım güvenlik müdürü Ahmet Ateş ve futbolcular İbrahim Akın ile İskender Alın'ın ifadeleri soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından alındı.

İbrahim Akın ve İskender Alın'ın, savcılık sorgusunda iddiaları kabul ettiği öğrenildi.

İbrahim Akın'ın Fenerbahçe maçı öncesi para aldığını kabul ettiği, ayrıca İbrahim Akın ile İskender Alın'ın Beşiktaş ile oynanacak kupa maçı öncesi kendilerine Beşiktaş tarafından transfer teklifi yapıldığını doğruladıkları belirtildi.

Ancak İbrahim Akın'ın avukatı müvekkilinin suçlamaları kabul ettiği yönündeki iddiaları yalanladı.

Savcı, bu kişileri tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti.

İKİ FUTBOLCUNUN İDDİALARI KABUL ETTİĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ
İbrahim Akın ve İskender Alın'ın savcılık sorgusunda haklarındaki şike yaptıkları yönündeki suçlamaları kabul ettiği öne sürüldü.. İbrahim Akın'ın Fenerbahçe maçı öncesi para aldığını kabul ettiği iddia edildi.. İbrahim Akın ile İskender Alın'ın Beşiktaş ile oynanacak kupa maçı öncesi kendilerine Beşiktaş tarafından transfer teklifi yapıldığını doğruladıkları öğrenildi. Bugün adliyeye sevkedilen Ufuk Özerten ise savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakılmıştı.

AKIN'IN AVUKATI İDDİALARI REDDETİ
Adliye'nin dışına çıkarak basın mensuplarına konuyla ilgili açıklama yapan İbrahim Akın'ın avukatı müvekkilinin suçlamaları kabul ettiği yönündeki iddiaları yalanladı. Akın'ın avukatı şunları söyledi:
"Bunu nereden çıkarıyorsunuz. Bizi üzmeyin. Zaten üzgünüz iddiaları kabul ettik diye bir şey yok. Müvekkilim iddiaları kabul etse zaten sorgulama bu kadar uzun sürmezdi."

BEŞİKTAŞ'TA BÜYÜK ŞOK

Yaşanan olayara ilk tepki taraftar grubundan gelirken, Siyah Beyazlı yönetim ve başkan Yıldırım Demirören sessizliğini koruyor. Ancak yönetim kurulu üyelerinin, Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu'nun tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilmelerinin ardından morallerinin oldukça bozuk olduğu öğrenildi. Gelişmeleri birlikte takip eden başkan ve üyelerin, ilk mahkeme sonucu verilecek karar sonrası acil olarak toplanacakları ve durum değerlendirmesi yapacakları kaydedilidi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki futbolcu 'şike'yi kabul etti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN