Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir ihtimal daha bulunuyor

Şike cezalarında tecil ve erteleme yok. Ama yasadaki yeni bir düzenlemeyle şikeden ceza bile çıksa ertelenebilecek F.Bahçe başvuru yaptı. Ceza onansa dahi Yıldırım 5 yıl suç işlemediği takdirde başkanlığı devam edebilecek

Giriş Tarihi: 20.3.2013
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 48 kişinin ceza aldığı şike davasının Yargıtay aşaması için süreç devam ediyor. Dosya Yargıtay'da sırada bekliyor. Dosyaya sıra geldiğinde ilk olarak savcının mütalaası alınacak. Ardından Savcı, Yargıtay hakimlerine sözlü olarak mütalaa verecek. Daha sonra savunma avukatlarından istekler alınacak ve dosya karara bağlanacak.

ŞİKENİN YASASI ÖZEL
Birçok kanunda, çeşitli cezalara tecil ve erteleme gibi cezalar bulunuyor. Şikede tecil ve erteleme olmamasının Anayasa'ya aykırı olduğu ve yeni bir düzenlemeyle şike cezasına erteleme getirilebileceği ifade ediliyor. Bu durum Aziz Yıldırım'ın yeniden cezaevine girmemesini sağlayacak ve başkanlığı sürdürmesine olanak tanıyacak

5 YIL SUÇ İŞLEMEYECEK
Yasada, Anayasa'ya uygun düzenlemenin yapılmasının ardından, Yıldırım ve diğer sanıkların cezalarına erteleme yolu açılacak. Böyle bir durumda, Yargıtay cezasını onasa dahi, Yıldırım 5 yıl suç işlemediği takdirde yeniden hapis yatmayacak, ayrıca ceza ertelendiği için başkanlık görevine devam edecek.

MS DERNEĞİ'NDEN PLAKET
Multpl Skleroz (MS) Türkiye Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayşen İnci ve yönetici Salih Zeki Üçüncü, F.Bahçe kulübünün derneklerine verdiği destek nedeniyle Başkan Aziz Yıldırım'a plaket verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir ihtimal daha bulunuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN