Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üzerime oynuyorlar!

"Her erkeğin yolda yürürken bile yapacağı bir hareketti benimki. Türkiye'ye geldiğimden beri üzerime oynanıyor. Yapılanlar bana değil kulübüme karşı."

Giriş Tarihi: 16.5.2013
F.Bahçe'nin Galatasaray'ı 2-1 yendiği derbiden sonra şortunun üzerinden cinsel organını tuttuğu fotoğrafla gündeme bomba gibi düşen Raul Meireles, kendini savundu. Ülkesi Portekiz'de yayın yapan Sports TV'ye telefonla bağlanan Meireles olayı, "Sol arka adalemde inanılmaz bir ağrı vardı. Bacağımın üst tarafına buz tedavisi uygulanmıştı. O anda büyük bir acı içindeyken G.Saraylı oyuncuya uygunsuz bir hareket yapmak aklımın ucundan bile geçmedi. Her erkeğin zaman zaman yolda yürürken bile yapacağı bir hareketi bir fotoğrafçı yakalamış ve ortaya benim Sabri'ye karşı uygunsuz bir hareket yapmışım gibi bir kare çıkmış. Hayatım boyunca bu tür olayların içinde hiç olmadım. Ama Türkiye'ye geldiğimden beri üzerime bu tür oyunlar oynanıyor. Ama bu yapılanlar bana karşı değil kulübüme karşı. Bunu bize hep anlatıyolardı ama iki olaydan sonra buna daha çok inandım" sözleriyle anlattı.

Sabri görmedi, ceza hafifledi
Meireles'in cezası PFDK'nın bugün yapacağı toplantı sonunda belli olacak. Portekizli oyuncunun disiplin talimatının 42. maddesi uyarınca "Hareket" eylemini ihlalden "Tedbirsiz" olarak PFDK'ya sevk edildiği ortaya çıktı. Olayın hakemler, temsilciler ve kamuoyu tarafından fark edilmemesi maçtan bir gün sonra ortaya çıkması, eylemin hareketin yapıldığı kişi (Sabri) tarafından görünmemesi ve bu nedenle tepkiye sebebiyet vermemesi Meireles'in cezası için hafifletici neden oldu. İki maçlık ceza daha önce de hakem Halis Özkahya'ya tükürdüğü eylem nedeniyle üç maça çıkabilir.

Fesih yok ceza var
F.Bahçe, 20 milyon Euro maliyetle renklerine kattığı Meireles'in sözleşmesini men etmeyecek. Ancak en ağır para cezasını uygulayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üzerime oynuyorlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN