Ünal Aysal'dan Fenerbahçe'ye yanıt

Giriş Tarihi: 9.7.2013 12:40

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe'nin açıklamalarına yanıt verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 6+0+4 kararının eleştiren Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe Kulübü'nün açıklamasına da yanıt verdi

Başkan Aysal, TFF'nin 6+0+4 kararıyla ilgili bir soruyu, "Türk Kulüplerinin yurt dışında temsili zor ve pahalı bir işlemdir. Biz kulüpler elimizden geldiğince ülkemizi dışarıda en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Önümüzün açılmasını istiyoruz. Federasyonumuz maalesef sağduyu içerisinde olmadı. Tersine önümüzü kapatan davranışlar içerisinde oldu. Galatasaray gerekli tedbirler alacaktır. Biraz zaman alabilir ama netice odaklıyız. Gerekenleri yapılacak." diyerek yanıtladı.

Fenerbahçe Kulübü'nün açıklamasına da yanıt veren Aysal, ezeli rakiplerinin UEFA'dan aldığı ceza ve Tahkim'den yapacağı savunmayla ilgili olarak ise "Her şeyden önce ben bir dost tavsiyesinde bulundum. Daha önce Federasyon'da çalışan, şimdi bizimle olan iki arkadaşımızın Fenerbahçe aleyhinde çalıştığı şeklinde söylentiler, dedikodular kulağıma geldi. Aman dedim bunu dosyaya koymasınlar. Ben sadece bir uyarı yaptım. Bunu savunmalarına koyarlar, koymazlar onların bileceği bir şey." ifadelerini kullandı."

Fenerbahçe Kulübü'nün hukuk işlerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Deniz Tolga Aytöre, Ünal Aysal'ın, Fenerbahçe'nin UEFA Tahkim Kurulu'nda Lütfi Arıboğan ve İlhan Helvacı'yı hedef alarak savunma yapacağı yönündeki iddialara yanıt vermiş ve "Ben duruşmanın ardından savunmayı kamuoyuyla paylaşacağım. Hatta kendilerine de yollayacağım. O zaman bizim de şöyle bir cevap talep etme hakkımız doğmuş oluyor; eğer bu savunmanın herhangi bir yerinde, Galatasaray kelimesi geçmediği taktirde, o zaman bunu söyleyenler çıkıp , 'Biz Fenerbahçe'ye iftira attık ya da biz 3 Temmuz'un vazgeçilmez parçalarıyız' diye beyanda bulunacaklar mı? Kaldı ki, eğer bizim UEFA savunmamızda kullanmamız gereken ve bizim bilmediğimiz Galatasaray'a dair bir takım hususlar varsa, bunları da bize iletirlerse, seve seve kullanırız. Hal böyle değilse, burada bahsedilecek tek husus vardır, bu da; narkolepsidir" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünal Aysal'dan Fenerbahçe'ye yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN