Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kendime özel sauna mı yaptırdım!

Aziz Yıldırım'ın "Bu adam Dereağzı'nda 1.5 milyon TL'yi iç etti" lafını duyan Genel Sekreter Talat Yılmaz küplere bindi: "Kendime sauna mı yaptırdım. Paranın nereye harcandığı belli."

Giriş Tarihi: 15.10.2013
Fenerbahçe Genel Sekreteri Talat Yılmaz'ın başkan Aziz Yıldırım hakkındaki açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. Bu açıklamaların ardından SABAH, başkan ile genel sekreteri arasındaki olayın yeni bir boyutunu ortaya çıkardı: Olay iki ay önce başkan Aziz Yıldırım'ın, Dereağzı Tesisleri'yle ilgili rahatsızlığıyla başladı. Fenerbahçeli eski yöneticilerden Köksal Özbek'in, Yıldırım'a Talat Yılmaz hakkında "Bu adam Dereağzı'nda 1.5 milyon TL'yi iç etti" dediği iddia edildi. Bunun üzerine Yıldırım harekete geçerek, Dereağzı'yla ilgili hesapları inceledi.

PARAYI NEREYE HARCADIN SORGUSU!
Aziz Yıldırım incelemelerinin ardından konuyla ilgili olarak Talat Yılmaz'ın birlikte çalıştığı personeli arayarak, "Bu parayı nereye harcadınız?" diye sordu. Talat Yılmaz'ın, bu gelişme üzerine başkana yönelik olarak, "Nereye harcadığımı soruyor. Harcadığımız işler ortada. Kendime özel sauna mı yaptırdım?" yanıtı verdiği öğrenildi. Bu gerginliklerin ardından Talat Yılmaz, yönetimden elini ayağını çekti. Toplantılara ve genel kurullara da katılmadı.

YEDİĞİM GALETAYI BİLE YERİNE KOYARIM
Talat Yılmaz, SABAH'a yaptığı açıklamada boğazından tek bir kuruş haram geçmediğini belirterek, "Ben kulüp tesisinde yediğim galetayı bile, özel şoförümle aldırıp yerine koyan bir insanım. Böyle hassas olduğum bir konuda suçlanmak beni üzdü. Başkan Yıldırım, direkt bana bir suçlamada bulunmadı. Ancak parayı sarf ettiğimizi belirterek, dolaylı yollardan üstü kapalı ima etti. Ben de kendimi geri çektim. O tarihten bu yana da görüşmüyoruz" ifadelerini kullandı.

DEMEK Kİ LEKE VAR!
F.Bahçe Genel Sekreteri Talat Yılmaz'ın gündeme bomba gibi düşen Aziz Yıldırım hakkındaki açıklamaları önceki gece TV8'de Telegol programında yayınlanmıştı. İşte bu sözlerden bazı çarpıcı cümleler... "Fenerbahçe, Aziz Yıldırım'a teslim olmuş. CAS ceza verdi mi, verdi. Demek ki ortada bir leke var. Ortaya kimse çıkamıyor. Muhalefet yok. Muhalefet hataları görmek demektir. Benim de hatalarım olabilir diyorsun. Bunlar benim değerlerime uymayan şeyler, ruhum sıkıldı."

KANDIRILDIK MI DİYE DÜŞÜNÜYORUM
"Ben 3 Temmuz sürecinden bu yana kulübe yakışmayan görüntüleri ortadan kaldırmaya çalıştım. Genel kurulda Mehmet Akif Ersoy'dan beyit okudum, başkanımızın kellesini alamazsınız dedim; ama bunun bir kısmını görev icabı söyledim. Şimdi bakıyorum acaba kandırıldık mı diye düşünüyorum. Senin adamların hakkımda hırsız üçkağıtçı diyorsa sen de bunları susturmuyorsan yanlış yapıyorsun."

15-20 BİN MAAŞLA KURUMSALLAŞMA!
"Ben Aziz Yıldırım'la asla devam etmem. Kurumsallaşma adı altında bir sürü adam alındı. 5 milyon TL kurumsallaşma adına fedakarlık yapıyoruz, yeni gelenler 15- 20 bin TL maaş alıyor. Böyle kurumsallaşma olur mu? Aziz Yıldırım yüzde 100 aday olacak. Eğer Yargıtay'dan aleyhine bir karar çıkarsa yerine kukla getirecek. İnsanları affedeceğim dedi. Bu kandırmaca, onların disiplin kuruluna dilekçe vermesi lazım."

12 NUMARA AJAN MI, PROVOKATÖR MÜ?
"O 12 numara (12numara.org) ajan mıdır provokatör müdür belli değil. Mehmet denen bir çocuk var, haftada dört saat başkanla konuşuyor. Bu Fenerbahçe teslim olmuş Aziz Yıldırım'a. Fenerbahçe'de bir tek başkan var. Ona sormadan hiç bir şey olmaz. Adam diyor ki, 'Bana sormadan çivi bile çakamazsınız.' Burada öyle kafanıza göre davranamazsınız."

FİKRİ ÜÇ AYDA DEĞİŞTİ
YER:
Faruk Ilgaz Tesisleri
TARİH: 27 Temmuz 2013
ETKİNLİK: Yüksek Divan Kurulu
TALAT YILMAZ: Siz Fenerbahçe üzerinden Türk futbolunu, Türk sporunu dünyaya rezil mi etmek istiyorsunuz. Biz suçsusuz diyoruz. Biz başka bir ülkenin takımı değiliz.

BİR GÖRÜŞ: İKİNCİ ADAM 'ALDATILDIK' DİYORSA...
Talat Yılmaz yıllarca Kızılay'ı yönetti. Ülkenin en büyük yardım kuruluşunun başındaydı. Fenerbahçe'deki genel sekreterlik görevini de hakkıyla yapmaya kalkınca, başkan Aziz Yıldırım'ın freni ile karşılaşmış anlaşılan. Söylediklerini, yıllardır bir çok kişi de dile getirdi. Talat Yılmaz, o zaman resmi site üstünden bu yorumların sahiplerini "Fenerbahçe düşmanı" ilan edenlerin bir parçasıydı. Kendi gerçeğini görebilmesi için, Aziz Yıldırım gerçeğini anlaması gerekti. Eğer Fenerbahçe'nin ikinci adamı, "aldatıldık" diyorsa; durumun vehametini kimse açıklayamaz.
GÜRCAN BİLGİÇ


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendime özel sauna mı yaptırdım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN