3 soru 3 cevap

Giriş Tarihi: 3.12.2013
1 Mancini, basın toplantısında Sneijder ile ilgili soruya "Nereye gittiğini bilmiyorum" yanıtını verdi. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

2 Kasımpaşa maçında Sabri Sarıoğlu ve Felipe Melo arasında yaşanan tartışma hakkında yorumunuz nedir?

3 Real Madrid maçı öncesi kavga eden Dany ve Engin Baytar'a ceza verilmesi gündemde. Bu huzursuzluğun nedeni nedir?

Levent TÜZEMEN
Roberto Mancini konu mankeni mi?
1
Çilek diye gelen Sneijder 'tüccar yıldız' çıktı. Yönetim alıcısı varsa alemci ve sorumsuz Sneijder ile yollarını devre arası ayırmalı. Sneijder geldiği günden beri kötü oyununa "Alışamadım, sakatım, hoca suçlu" bahanelerini kılıf yaptı. Mancini'nin izin verdiği Sneijder'in gittiği yeri bilmemesi, İtalyan hocayı adeta konu mankeni haline sokmuştur.
2
Melo iyi, takım kötü oynuyor. Bu hırslı Melo'nun sinirlerini yıpratıyor. Kaptan Sabri ile tartışması sıradan bir olay. Olayı kaşımak iki oyuncuya ve Galatasaray'a zarar verir.
3
Olay Florya'da yaşanan disiplin zaafiyetinin bir göstergesi. Dany eleştiriliyor. Engin'i de Mancini silmiş. Bu iki oyuncu oynamamanın ve devre arasında gönderilecekler listesinde adları geçtiği için moral olarak dibe vurmuşlar. Bu tür kavgalara Florya'ya disiplin gelmediği sürece daha çok tanık oluruz.

Ahmet ÇAKAR
Florya'da herkes kabadayı olmuş
1
Bu G.Saray'ın içinde bulunduğu kaotik durumun en önemli göstergesidir. Hoca oyuncusunun nerede olduğunu bilmiyor ama G.Saray yönetimi bir gün önce "Hocasından izin alarak İtalya'ya gitti" diyerek gerçeği saptırıyor. Yakışmıyor. Sözüm ona kurumsallaşan G.Saray başıboş bir derebeylik haline geldi.

2 Aynı şey... Otoritenin olmadığı yerde herkes kabadayıdır. Otoritenin olmadığı yerde herkes kendi adaletini kendi yöntemleriyle sağlamaya kalkar. Sabri'nin kaptan olması yanlıştır, ama madem o kaptan; Melo'nun ona tavrı iki defa yanlıştır. Meydanı boş buldular, değneksiz dolaşmaya kalkıyorlar.

3 Bu sorunun cevabı da yukarıda var. Bir yerde otorite kendini hissettirmediği taktirde şu ana kadar yaşanmış olaylar yaşanmaya devam eder. Hem de çok daha vahim ve üzücü sonuçlara yol açar.


Murat ÖZBOSTAN
1
Bence Mancini, Sneijder'in nereye gittiğini biliyordur. Bunu bilmemesi imkansız. Böyle bir sorunun arkasından gelecek diğer soruların önünü kesmek için böyle bir yanıt vermiştir. Şu an G.Saray'da kimin ne yaptığı da belli değil. Başı boş bir ortam var. Sneijder'in devre arasında Türkiye'den ayrılacağını ve transfer görüşmesi için İtalya'ya gittiğini düşünüyorum. Mancini politik davranmış!.

2 Kolunda G.Saray'ın kaptanlık pazubandını takan kim olursa olsun ona saygı gösterilmeli. Melo'nun yaptığı çirkin bir harekettir. Ama Galatasaray'da bu krizi bile çözecek bir teknik kadro, bir yönetim şu anda yok.

3 Disiplinin, otoritenin olmadığı her yerde sorun olur. Özellikle yerli oyuncuların ruhundan anlayacak bir abi takımda yok. Yönetim önce bu açığı kapatmalıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 soru 3 cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN