Mağdur edildik

Giriş Tarihi: 1.2.2014
Tahkim Kurulu'na dün itiraz dosyasını sunan Fenerbahçe duruşmalı savunma talep etti

Yönetim: Bizim itirazımız yeni talimatın yürürlüğe girdiği tarihe. Geçiş süresi olmalıydı

Zaten ceza sınırında olan F.Bahçe yeni talimatla mağdur edildi. Haksız bir rekabet ortamı oluştu

Fenerbahçe'ye, Torku Konya maçında kötü tezahürat nedeniyle verilen bir maç seyircisiz oynama cezasının ardından sarı-lacivertli yönetim harekete geçti. Tahkim Kurulu'ndan duruşmalı savunma talep etti. Sarılacivertli yönetimin, cezadan çok yeni talimatın uygulanma şekline itiraz etti.

UYGULAMADA HATA VAR

Yönetimin, talimatın uygulamasında hata bulunduğunu ifade ettiği savunmasında "Bu talimat iki şekilde yürürlüğe girebilirdi. Ya talimat için bir geçiş süresi verilmeliydi. Ya da daha önceden ceza alan tüm kulüplerin cezası sıfırlanmalıydı. Biz daha önceden sınırı aştığımız için mağdur olduk. Bu haksız rekabet oluşturdu" ifadelerinin yer aldığı öğrenildi.

DURUŞMA PERŞEMBE GÜNÜ

F.Bahçe, 1 maç seyircisiz oynama cezasını toplam 24 saniye kötü tezahürattan alırken bu tezahüratın 12 saniyesinin toplu olarak yapıldığı belirtildi. Dün kulüpte Hukuktan Sorumlu Yönetici Deniz Tolga Aytöre önderliğinde toplanan kulüp avukatları, Tahkim'e başvuru metnini hazırladı ve gerekli başvuru yapıldı. Duruşmanın Perşembe günü yapılacağı, kararın sonraki Pazartesi ya da Salı günü açıklanabileceği ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mağdur edildik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN