Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aziz Yıldırım'dan olay açıklamalar

Giriş Tarihi: 14.11.2014 13:55 Güncelleme Tarihi: 14.11.2014 15:18
Aziz Yıldırım'dan olay açıklamalar

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, gündemdeki konuları değerlendirmek için bir basın toplantısı düzenledi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda basın toplantısı düzenledi.

Aziz Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

"TRİBÜNLERDEKİ SORUN FENERBAHÇE'NİN DEĞİL, TÜRK FUTBOLUNUN SORUNUDUR"

Tribünlerdeki bu profildeki seyirci sorunu yalnızca Fenerbahçe'nin değil, Türk sporunun sorunudur ama yalnız Fenerbahçe bu sorunla mücadele ediyor. Bugün Avrupa'nın bazı ülkelerinde Türk takımlarına hazırlık maçı yapma izni vermiyorlar. Türk takımları Avrupa'da hazırlık maçı yapamıyor. Belki de birkaç sene içerisinde tüm Avrupa'da yasaklanacağız.

"4-5 MİLYON TL RANT VAR"

Bunlar futbol seyircisi değil, bunu görmemiz lazım. Biz geçmiş yıllarda bilet vermeme operasyonu yaptık ama bizim dışımızda bazı kişiler bunlara bilet vererek aleyhimize tezahüratlar yaptırdılar. Sporcularıma, antrenörüme ve kulübüme hiçbir şekilde bağıramazlar. Bu adamların hiçbirinde forma yok. Bunların rant kapıları var. GFB adına atkılar, montlar vs. satarak yıllık 4-5 milyon TL elde ediyorlar. Tribünde rant var, Fenerbahçe'nin üzerinden rant var.

"TÜRK TAKIMLARI 2 YIL İÇİNDE AVRUPA'DA MAÇ YAPAMAYABİLİR"

Bu işi devlet olmadan biz çözemeyiz. Devlet de bu konuya sahip çıkmalı. Yoksa Türk takımları 1-2 yıl içinde Avrupa'da maçlar yapamaz. Bu şahıslar Alanya'da bağırıyorlar "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diye. Daha önce bağırmazlardı. Aynı şahıslar bizim stadımızda da siyasi mesaj veriyorlar. Lider pozisyonundaki arkadaşları hapisten çıktıktan sonra başka türlü bağırıyorlar.

ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz Yıldırım'dan olay açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN