Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Fatih Terim’in dediğine ırkçılık derler”

Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç öyle bir iddiada bulundu ki...

Giriş Tarihi: 20.11.2014 09:25 Güncelleme Tarihi: 20.11.2014 10:50
“Fatih Terim’in dediğine ırkçılık derler”
Süper Lig'de yer alan 17 kulüp, "Gerekirse soyunma odasını basarım" açıklaması nedeniyle Fenerbahçe Başkanı Yıldırım'ı kınama kararı aldı. Ama bu kınamalar da pek fayda etmiş görünmüyor. Yıldırım, daha sonra da aynı ifadeyi kullandı.
Aziz Yıldırım'ın ilk defa bir lafı çok hoşuma gitti; "Başlarına taş düştü galiba" dedi. Ben de öyle düşündüm. Adamın söylediği lafa 15 gün sonra cevap verdiler ve onun arkasından Aziz Yıldırım'ın "Ben Fenerbahçe'nin hakkının yendiği her yeri basarım" lafına 'gık' diyemediler! Ne Göksel Gümüşdağ ne de Yıldırım Demirören!.. Onun üstüne de Volkan olayını yaşadık işte...
Bakalım, şimdi taş ne zaman düşecek! Geçen sefer 15 günde düşmüştü; şimdi taş, Yıldırım Demirören'in başına kaç günde düşecek çok merak ediyorum.
Türkiye'nin acilen yepyeni, tertemiz, pırıl pırıl bir Futbol Federasyonu'na ihtiyacı var. Haziran kongresini dahi beklemeden... Ve de artık seçimlerde devlet memurları oy kullanmamalı... Bu Futbol Federasyonu evvelki Spor Bakanı'nın tayin ettiği Federasyondur... Futbol Genel Kurulu'nun seçtiği değil. Özerk falan değil.
Yeni Spor Bakanı yeni bir spor yasası çıkarması lazım ki bu federasyonlar gerçekten özerk kurumlara dönüşsün. Çünkü işin içine siyaset girdiği zaten her türlü hesap giriyor. Spora her türlü hesap girmemeli... Spor spordur, sanat sanattır. Bunların siyasetle alakası yok. Olmaması lazım.

ARKADAŞINA GÖNDER
“Fatih Terim’in dediğine ırkçılık derler”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN