Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a Hajrovic müjdesi

'ın eski futbolcusu Izet Hajrovic'in, FIFA nezninde sarı-kırmızılı kulübe açtığı dava sonuçlandı.

Giriş Tarihi: 30.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 16:26
Galatasaray'a Hajrovic müjdesi
Galatasaray, Boşnak futbolcu Izet Hajrovic ile olan davasını kazandı. FIFA Uyuşmazlık Çözüm Komisyonu'nun Izet Hajrovic'in 5 milyon Euro'luk tazminat talebini reddettiği ve oyuncuya 92 bin 500 Euro tazminat ödenmesine hükmettiği açıklandı.

'ın Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm, Izet Hajrovic'in FIFA nezdinde Galatasaray Sportif A.Ş'ye karşı açtığı 4 milyon 750 bin Euro tutarındaki davanın kararının tebliğ edildiğini söyledi.

Aküzüm "Faiziyle birlikte 5 milyon Euro'ya yakın talebe karşın FIFA uyuşmazlık çözüm komisyonu Galatasaray'ın Hajroviç'e sadece 92 bin 500 Euro tazminat ödemesine hükmetti. Buna ilaveten, oyuncunun bakiye alacağı olarak da 7 bin 699 Euro gibi düşük bir rakam ödeyeceğiz. Burada Galatasaray'ın konudaki haklılığı net olarak ortaya çıkmıştır. Bundan sonra oyuncunun CAS'a gitme şansı olsa da, biz de Galatasaray olarak hukuken bu işin peşini bırakmayacağız. Neredeyse herkesin "kayıp" gözüyle baktığı 5 milyon Euro'ya yakın bir meblağ kulübümüzden çıkmayacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'a Hajrovic müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN