Adı bende saklı

Başkan , yeni teknik direktörün tüm özelliklerini saydı, bir tek Erol Bulut demedi: "Genç, aç, Türkiye'yi iyi bilen, bu coğrafyada çalışması sorun olmayacak, 40-50 yaşları arasında, ekonomik imkânlarımıza uyacak, cesur bir hoca"

Giriş Tarihi: 16.5.2020 ABONE OL
Adı bende saklı
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, internet üzerinden gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı'nda gündeme dair merak edilen konulara açıklık getirdi. Öncelikle Koronavirüs sürecinde ülke olarak verilen mücadeleye değinen Koç, "Sağlık Bakanımızı tanımam ama halkımızı her gün bilgilerle donatması ve herkesin anlayacağı dilden bizi rahatlatması bu sürecin atlatılmasına katkı sağlıyor. Bu bir ekip işi, sağlık çalışanlarımıza da minnet duygularımızı sunuyoruz" derken merak edilenler için şunları söyledi:

BİLDİĞİNIZ YA DA BİLMEDİĞİNİZ BİR İSİM OLABİLİR!
Teknik direktör konusunda erteleme sürecinden önce de çalışmalarımız vardı. 3-4 hoca ile görüşmeleri götürüyorduk. Bir tanesi ile neredeyse el sıkışmışken EURO 2020, 21'e atılınca çalışmalarımız sekteye uğradı. 3 ayrı yerli ve yabancı hocayla görüşüyoruz. Tüm kriterleri bir hocada bulmak zor ama istediğimiz; genç, aç, çok çalışan, profesyonel, Türkiye'yi iyi bilen, bu coğrafyada çalışması sorun olmayacak, 40-50 yaşları arasında, ekonomik imkânlarımıza uyacak. Takım içinde rekabeti sağlayabilecek. Çok değişik taktikleri deneyebilecek. Cesur olabilecek ki gençleri adapte edebilecek bir hoca arıyoruz. Sezon bitmeden gelmesi önemliydi. Görüşmeler devam ediyor. Bildiğiniz ya da bilmediğiniz bir isim olabilir. Acelemiz yok. Bu sezonu kurtaracağız diye gelecek sezonu kaybedemeyiz.

GÖKHAN SORUSUNA 'ANLAŞILDI' YANITI
Transfer çalışmaları da sürüyor. Sattığın kadar alabilirsin, o yüzden bonservissiz ve kiralıklar öne çıkıyor. Yerli piyasaya yöneliyoruz. Virüs nedeniyle transfer penceresi farklı olacak, o yüzden yabancıdan kaçıyoruz. Şubat sonuna kadar tüm maaşları ödedik. Maaş pazarlığına başlamadan önce borcumuzu bitirmek istedik. Sıkıntı gelecek sezonda. Maçlar seyircili mi olacak, kombine satacak mıyız, koltuklar arası boş mu olacak bunları bilmiyoruz. Eski maaşlar artık yok. Biz kulüp olarak 92 milyon Euro'dan 71'e indik, 50'lere inmemiz gerek. Gelecek sezon 2.2 en yüksek rakam olabilir onu da 1-2 oyuncu alabilir. Vergileri için devletimizin yardımına ihtiyacımız var, 1-2 sene ertelemeye ihtiyaç var. (Bu arada bir üyenin Gökhan Gönül futbolu Fenerbahçe'de bıraksın sorusuna Başkan, 'Anlaşıldı' demekle yetindi.)

HER KARARA SAYGILIYIZ
Ligler başlayacak dedikçe vakalar çıkmaya başlıyor. Bu arada Sayın Ahmet Nur Çebi ve vaka çıkan kulüplere geçmiş olsun diyoruz. Ayrıca G.Saray Başkanı Sayın Mustafa Cengiz'e de moral ziyaretine gittik ama sağ olsun kendisi bize moral verdi. TFF'nin 'şimdilik' söylemine katılıyorum. İnsan sağlığı bizim için en önemli unsur ve her karara saygılı olduğumuzu söyledik. Devam ettirilme çabasını anlayışla karşıladığımızı belirttik. Devam ederse bazı konuların bugünden adının konmasını istedik. Başladıktan sonra karar değiştirilmemeli. 2-3 hafta oynandı, sıralama değişti, virüs çıktı tescil ediyoruz denmemeli.

ASKERİ KAMP OLABİLİR
Alt liglerin oynanmaması gerekir. Protokole uymaları da imkânsız. Sağlık ve ekonomik boyutu iyi dengelemek gerek. Oynanmazsa ekonomik olarak büyük sıkıntı yaratacaktır. Devlet telafi ederse onu bilemem. Oynanacaksa askeri kamp mantığı getirilebilir. Son iki hafta ya da üç hafta kala kampa girecek oyuncuların hiçbir şekilde normal hayatla temasları olmamalı. Maçlara gitme gelmeden sonra da test olmaları gerek. Oynanmayacaksa nasıl tescil edileceği, sezon ilan edilecekse de Avrupa'ya nasıl gidileceği şeffaf bir şekilde karara bağlanmalı.

YAPILANDIRMA ŞART
Devletimizin iyi niyetle başladığı yapılandırmaya giremedik. Ama anlaşmak zorundayız. Kendi imkânlarımızla buraya kadar geldik. Altyapıya yatırım teşvik edilmelidir. Hep yabancı sayısını tartışıyoruz. Bence yabancı sayısından çok yerlilerin kalitesi ve aldıkları maaşlar önemli. Federasyonumuz desin ki kulüplere ilk 11'de en az iki altyapıdan oyuncu olmalı…. Sonra üç olur.

OBRADOVİC KALMAK İSTERSE BURASI EVİDİR
Koçumuz Obradovic yaşayan efsanemizdir ve kalmak istediği sürece burası onun evidir. 24 Mayıs'ta Euroleague için bir karar çıkacak ve önümüzdeki günlerde hocamızla tekrar oturup istişare edeceğiz. Amatör branşlarda küçülmeye gitmek zorundayız.

KORONAVİRÜS'E YAKALANDIM
Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan, Divan Kurulu toplantısına online bağlanıp çalışmalar hakkında bilgi verdi. Takımdaki Koronavirüs vakalarını açıklayan Kızılhan, "PSR testim negatif çıksa da ciğerlerimde bulguya rastlandı. İlaç tedavisi görüyorum. Durumum iyi" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Adı bende saklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA