Kazandım babacığım

Sermet Soylu yaşadıklarını SABAH'a anlattı: "Gece telefonum çaldı. Arayan İpek'ti. Bana güzel haberi verdi. Havalara uçtum."

Giriş Tarihi: 8.9.2014
İsviçreli partneri Teichmann ile ABD Açık Tenis Turnuvası genç çiftlerde şampiyon olarak Türk tenis tarihine geçen İpek Soylu, maçtan sonra hemen babasını aramış. Kızının maç sonucunu Adana'daki evinde bekleyen baba Sermet Soylu, yaşadıklarını SABAH'a anlattı. Geceyi uykusuz geçirdiğini söyleyen Soylu, "Saat 02:10'u gösterdiğinde telefonum çaldı. Arayan kızımdı. 'Babacığım başardım' dedi. O anki mutluluğumu anlatamam. Havalara uçtum. Emeğinin karşılığını aldı" dedi. İpek'in 2 yaşından beri annesiyle kortlara gittiğini anlatan Sermet Soylu, "Annesi tenis oynarken özenirdi. 8 yaşında Adana Tenis Dağ ve Su Sporları Kulübü'nde oynamaya başladı. ENKA' ya transfer oldu ve İstanbul'a gitti. Kızımın başarısı aynı zamanda Türk tenisinin başarısıdır" dedi.

ÖZEL ÖDÜL 100 ALTIN
ABD Açık'ta genç çift kadınlarda şampiyon olarak Türk tenis tarihine geçen İpek Soylu, devlet tarafından da ödüllendirilecek. Genç sporcu özel ödül kapsamında 100 Cumhuriyet altını alacak.

YILDIZLARIN ADRESİ ADANA
Teniste kadınlarda ilk akla gelen isim Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu'nun ortak bir noktaları var. İkisi de Adana Tenis Dağ ve Su Sporları Kulübü'nde yetişti. ABD'de genç çifterle şampiyon olan İpek, 2012'de Wimbledon'da da gençler ana tabloda oynamıştı. Çağla Büyükakçay ise Grand Slam turnuvalarında tek kadınlarda oynayan ve turu geçen ilk Türk tenisçi.

MARKA OLACAĞIM
ABD Açık Tenis Turnuvası'nda kupa kaldıran ilk Türk tenisçi olan İpek Soylu, başarmak için önce inanmak gerektiğini söyledi

Hayallerinin gerçek olduğunu söyleyen İpek Soylu, başarıya giden yolu şöyle anlattı: "İnanılmaz mutluyum. Teniste Türkiye'nin dünya markası olmak istiyorum. Eksik yönlerimin üzerine gidiyorum ve kısa sürede hedeflerime ulaşacağıma inanıyorum. Her zaman savaşarak ve inanarak oynarım. İnsanlara bir şeyler ispatlamayı da severim. Büyük bir turnuva kazandık. Duygularımı dile getiremiyorum. Hep bugünün hayalini kurdum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazandım babacığım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN