Kuruluş Osman 57. Son Bölüm Tamamı (5 Mayıs 2021 Çarşamba) Full izle! Kuruluş Osman'da gözyaşları sel oldu

Kuruluş Osman 57. Son Bölüm Tamamı (5 Mayıs 2021 Çarşamba) Full izle! Kuruluş Osman'da gözyaşları sel oldu
06.05.2021 | 07:09

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

atv Kuruluş Osman 57. Son Yeni Bölüm yayınlandı! Cerkutay'ın gözyaşları sel oldu... Cerkutay, artık Osman Bey'in yanında gazaya katılıyor... atv Kuruluş Osman 57. Son Bölüm tamamı tek parça izlemek şçin aşağıdaki linke tıklayınız...

KURULUŞ OSMAN 57. SON BÖLÜM TAMAMI (5 MAYIS 2021 ÇARŞAMBA) İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

OSMAN BEY SELÇUKLU SARAYINDA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI!

Kuruluş Osman, #BirlikteRahmetVar etiketiyle sosyal medyanın da zirvesindeydi. Türkiye gündeminde birinci sırada yer bulan ve dünya gündemine de giren dizinin 57'nci bölümüne, Osman Bey'in Selçuklu Sultanı Mesud'la görüşmesi ve Umur Bey'le yaşadığı gerilim damga vurdu.

Osman Bey'in vergi almak için Kayı Obası'na gelen Moğol elçisini kapı dışarı etmesi ortalığı karıştırdı. Haberi alan Togay intikam için and içerken, Osman Bey'in itaatsizliği Selçuklu sarayında da yankı buldu. Moğol Valisi, Osman Bey'in cezalandırılmasını isteyince Sultan Mesud bizzat görüşmek üzere Osman Bey'i başkente çağırmaya karar verdi.

Osman Bey, Togay'ın saldırması ihtimaline karşılık obada tedbirlerini artırıp uç bölgesindeki Türk obalarına haber salarken, obadaki casusundan haber alan Nikola ise Türk-Moğol kavgasından faydalanmak üzere harekete geçti ve hedefine Togay'ı koydu.

Moğol valisinden gelen emirle Osman Bey'e saldırma planını rafa kaldıran Togay, vergisini ödemeyen Yarhisar Tekfuru'na karşı harekete geçmeye karar verdi. Selçuklu sultanının gönderdiği elçi Kayı Obası'na gelerek Osman Bey'e hilat giydirdi ve sultanın davetini iletti. Davete icabet etmeye karar veren Osman Bey, alpleri ile birlikte Konya'ya doğru yola çıkarken obanın güvenliğini ağabeyi Gündüz Bey'e emanet etti.

Osman Bey'in yokluğunda Nikola'nın obadaki casusunu ele geçiren Gündüz Bey ve Bamsı Bey, Nikola'nın Togay'a saldıracağını öğrendi. Selçuklu sarayında Sultan Mesud'la görüşen Osman Bey, Moğol valisinin küstah tavırları karşısında ağzının payını verirken; Sultan Mesud güç toplayana kadar Moğollara tabi görünmesini istedi. Sultan Mesud vergiyi Moğollara değil kendisine ödemesini talep etti.

Osman Bey'in Selçuklu sultanının övgüsüne mazhar olmasına bozulan Umur Bey, Nikola'nın da talebiyle Togay'a karşı harekete geçme kararı aldı. İkili Togay'ı Yarhisar yolunda vurmayı planladı.

Konya dönüşünde Nikola'nın planlarından haberdar olan Osman Bey, Umur Bey'le görüşerek planlarından bahsetti ve Togay'a saldırmamasını talep etti. Ancak Umur Bey bu talebi reddetti ve Nikola ile birlikte Togay'ı tuzağa düşürmek için alpleriyle birlikte yola çıktı. Umur Bey'in hamlesini haber alan Osman Bey, Umur Bey'in karşısına çıktı ve bir kez daha uyarıda bulundu. İki bey arasındaki gerilim giderek yükselirken, durumu öğrenen Şeyh Edebalı geldi ve ortalığı yatıştırdı. Şeyh Edebalı beyler arasındaki bu gerilimin son bulması ve birliğin sağlanması için Osman Bey'e yapması gerekeni söyledi: "Malhun Hatun'la evleneceksin."

KURULUŞ OSMAN ÇARŞAMBANIN EN ÇOK İZLENEN YAPIMI Ekranların en çok izlenen dizisi Kuruluş Osman, sürprizlerle dolu ve heyecan yüklü 57'inci bölümüyle de reytinglerin ve sosyal medyanın zirvesinde yer aldı.

Kuruluş Osman, dün akşam yayınlanan 55.'inci bölümüyle

Tüm Kişiler kategorisinde %11,68 izlenme oranı ve %26,11 izlenme payı

20+ABC1 kategorisinde %11,44 izlenme oranı ve %23,61 izlenme payı alarak Çarşamba'nın en çok izlenen yapımı oldu.

Kuruluş Osman 57. Son Bölüm'de neler oldu?

Uç bölgesinde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!

OSMAN BEY SELÇUKLU BAŞKENTİNDE

Osman Bey'in Moğollara ödenecek vergiyi almak üzere obaya gelen elçiyi kapı dışarı etmesi Togay'ın aradığı kozu eline geçirmesine neden olur. Dönüşü olmayan bir yola girdiğinin farkında olan Osman Bey'in bu hamlesi, Selçuklu başkentinde dahi yankılanır. Selçuklu sultanı, Moğolların gazabından kurtulabilmek için Osman Bey'i cezalandırmak üzere başkente çağırır.

NİKOLA FIRSATTAN YARARLANMAK İSTİYOR

Obadaki casusu sayesinde Osman Bey'in Moğollara vergi ödemeyi reddettiğini öğrenen Nikola, Moğol-Türk savaşından faydalanarak uç bölgesindeki nüfuzunu artırmak için harekete geçer. Cerkutay ise bir süredir içinde büyüttüğü hayali gerçekleştirir ve Şeyh Edebalı'nın şahitliğinde Müslüman olur.

ŞEYH EDEBALI'NIN TAVSİYESİ OSMAN BEY'İ ŞAŞIRTIYOR

Umur Bey'in Togay'la savaş kararı alması üzerine kurduğu planın bozulmasından endişe eden Osman Bey, bu karara şiddetle karşı çıkar. Şeyh Edebalı ise Umur Bey'in desteğini kazanması ve Türk obalarını birleştirme hedefine ulaşması için Osman Bey'e Malhun Hatun'la evlenmesi gerektiğini söyler.

OSMAN BEY'İ BAŞKENTTE NELER BEKLİYOR?

Osman Bey'in Moğollara meydan okuması uç bölgesinde dengeleri nasıl değiştirecek? Osman Bey, Selçuklu başketinde neyle karşılaşacak? Togay, Osman Bey'in vergi ödememe kararına nasıl karşılık verecek? Nikola, Türk-Moğol mücadelesinin yarattığı boşluğu nasıl değerlendirecek? Osman Bey, Umur Bey'i Togay'a saldırma kararından vazgeçirebilecek mi? Şeyh Edebalı'nın Malhun Hatun'la evlenmesi tavsiyesine Osman Bey nasıl yanıt verecek? Bala Hatun, babasının önerisine nasıl tepki verecek?

SON DAKİKA