Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Programa yetişmeye çalışıyordu

Giriş Tarihi: 11.1.2011 09:15 Güncelleme Tarihi: 11.1.2011 17:11
'''' olarak tanınan Türk Halk Müziği sanatçısı (43), Çatalca'da geçirdiği trafik sında hayatını kaybetti.Sabah 05.30 sıralarında Çatalca Tepecik mevkiinde meydana gelen kazada Ali Özütemiz'in otomobilinin takla attığı ifade edildi. Beşiktaş'taki stüdyosunda albüm çalışması yapan sanatçının sabaha karşı evine giderken kaza geçirdiği bildirildi.

Özütemiz'in hayatını kaybettiği, cesedinin Büyükçekmece Devlet Hastanesi morguna kaldırıldığı öğrenildi.

KONUK OLDUĞU TV PROGRAMINA YETİŞMEK İSTERKEN KAZA YAPMIŞ

Trafik kazasında hayatını kaybeden Kıvırcık Ali adıyla bilinen Türk Halk Müziği sanatçısı Ali Özütemiz'in, TRT'deki bir müzik programına giderken kaza yaptığı öğrenildi. Özütemiz'in menajeri Uğur Özayvaz, yaptığı açıklamada Kıvırcık Ali'nin TRT'de öğlen saat 13:00'de olan bir müzik programına katılmak için evden sabah erkenden ayrıldığını söyledi.

Çatalca'da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Kıvırcık Ali'nin bir müzik programına katılmak için evden saat 4,5-5 gibi evden ayrıldığı öğrenildi. Kıvırcık Ali'nin kaza yaptığı aracın çekildiği otoparka gelen menajer Özayvaz, hurdaya dönen araçta bir müddet inceleme yaptı. Burada basın mensuplarının sorularını cevaplayan Özayvaz, Kıvırcık Ali'nin TRT'deki bir müzik programına katılmak için evden erkenden ayrıldığını belirterek, "TRT'de saat 13'00'da canlı yayınlanacak olan müzik programına katılmak için erkenden evden ayrılmış. Yollar kayganmış ve takla atmaya başlamış. Bana da olayı TRT haber verdi. Onlar beni arayarak durumu bana söylediler." dedi.

Kaza sonucu feci şekilde can veren sanatçının yapımcısı Mustafa Kaçmaz ise, "Sabah canlı yayına yetişmek için evden çıkıyor. Yollardaki gizli buzlanmadan kaza yapıyor ve hayatını kaybediyor. Olayı haber alır almaz büyük şok yaşadık." diye konuştu.

Kazanın meydana geldiği yerde otopark görevlisi olan ve kazayı gören Bülent Hacıgaffaroğlu ise, sabah saatlerinde bir gürültü duyduğunu belirterek, "Sabah erken saatlerde patlama sesi gibi bir gürültü duydum. Dışarı baktığımda bir aracın takla attığını gördüm. Hemen yardımına koştum ama içeride sıkışmıştı. Sağlık ekipleri geldi ama sıkıştığı için yerinden çıkaramadılar." şeklinde konuştu.

İBER MÜZİK ŞİRKETİNİN SAHİBİ YILMAZ: ALBÜM ÇALIŞMASINI YAPIYORDUK

İBER müzik şirketinin sahibi İbrahim Yılmaz, Çatalca'daki trafik kazasında hayatını kaybeden ve ''Kıvırcık Ali'' olarak tanınan sanatçı Ali Özütemiz için albüm çalışması yaptıklarını belirterek, ''Repertuvarını seçmiştik'' dedi.

Çatalca'da devrilen 34 EJ 6117 plakalı cipinde hayatını kaybeden Ali Özütemiz'in (43) cenazesi, Büyükçekmece Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Hastaneye gelen İBER müzik şirketinin sahibi İbrahim Yılmaz, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Kıvırcık Ali''nin Çatalca gişelerinin Tepecik yolu mevkisinde kaza geçirdiğini belirtti.

Albüm çalışmalarını sürdüren sanatçının evinden Ankara'ya gitmek için ayrıldığını aktaran Yılmaz, ''TRT'ye gidiyordu. Albüm çalışmasını yapıyorduk. 'Perişan Halim'' adlı bir parçasını onaylamıştık, en son orada görüştük. Repertuvarını seçmiştik. Çok üzgünüz'' diye konuştu.

Sanatçı Tolga Sağ ise kazanın çok tehlikeli bir yolda yaşandığını, tehlikenin hala devam ettiğini belirterek, ''Ali çok büyük bir sanatçıydı. Türk Halk Müziğini insanlara sevdirmeyi başardı. Çok çalıştı ve başardı. Ben en son yılbaşında telefonla görüştüm. Mekanı cennet olsun. İyi insandı'' dedi.

Ferhat Tunç da Özütemiz'in, alçak gönüllü ve kendi alanında çok başarılı biri olduğunu söyledi.
Herkesin yardımına koşan sanatçının, gençlere destek olduğunu dile getiren Tunç, ''Sözün bittiği yerdeyiz. Çok acı bir olay. Böyle bir ölümü hak etmiyor. Çok üzgünüm'' ifadesini kullandı. Kazanın duyulmasının ardından, Ceylan ve Pınar Sağ'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı hastaneye geldi.

SANATÇININ CENAZESİ YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Çatalca'daki trafik kazasında hayatını kaybeden, ''Kıvırcık Ali'' olarak tanınan sanatçı Ali Özütemiz'in cenazesi, yarın Avcılar Er Mahmut Dede Cemevi'nde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

Çatalca'da devrilen aracında hayatını kaybeden Ali Özütemiz (43) için yarın saat 13.00'te Avcılar Er Mahmut Dede Cemevi'nde tören yapılacak. Özütemiz'in cenazesi, törenin ardından defnedilecek. Ali Özütemiz, 11 Ekim 1968'de Tokat'ın Turhal ilçesinin Erenli köyünde dünyaya geldi.

Mahzuni Şerif, Abdullah Papur, Ali Kızıltuğ, Ali Ekber Çiçek, Muhlis Akarsu, Rıza Aslandoğan, Arif Sağ, Musa Eroğlu ve Sebahat Akkiraz gibi büyük üstatları dinleyerek büyüyen, zamanın çoğunu bağlama çalarak geçiren Özütemiz, gazino ve düğün salonlarında çalışmaya başladıktan sonra saçlarının uzun ve kıvırcık olmasından dolayı ''Kıvırcık Ali'' olarak anılmaya başlandı.

''Gül tükendi ben tükendim'', ''Isırgan otu'', ''Üçüncü gurbet'', ''Geriye dönün seneler'' ve ''Hepimize yeter dünya'' adlarıyla 5 albüm çıkaran ''Kıvırcık Ali'', 2 çocuk babasıydı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN: MERHUM ÖZÜTEMİZ, OZANLIK GELENEĞİMİZE YAPTIĞI KATKILARI,
ÖZGÜN YORUM VE BESTELERİYLE DAİMA ANILACAKTIR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sanat dünyasında ''Kıvırcık Ali'' olarak tanınan ve geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Ali Özütemiz'in, ozanlık geleneğine yaptığı katkıları, özgün yorum ve besteleriyle daima anılacağını belirtti.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Erdoğan, Türk Halk Müziği Sanatçısı Ali Özütemiz'in trafik kazasında hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Erdoğan, mesajında, ''Türk Halk Müziği Sanatçısı Ali Özütemiz'in geçirdiği bir trafik kazasında hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duydum. Merhum Özütemiz, ozanlık geleneğimize yaptığı katkıları, özgün yorum ve besteleriyle daima anılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum'' dedi.

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU, BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Kıvırcık Ali'' olarak tanınan sanatçı Ali Özütemiz'in trafik kazasında hayatını kaybetmesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ali Özütemiz'in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendiğini belirten Kılıçdaroğlu, mesajında, ''(Türkülerden Türkülere Yol Eyleyen) Kıvırcık Ali, (Geriye Dönün Seneler), (Hepimize Yeter Dünya) ve (Gül Tükendi, Ben Tükendim) ile her türkü severin evine girdi. Türküleri dillerden dillere dolaşacak olan Kıvırcık Ali'ye Allah'tan rahmet, Özütemiz ailesiyle türkü severlere de başsağlığı diliyorum'' ifadesine yer verdi.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI GÜNAY, BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, sanat dünyasında ''Kıvırcık Ali'' olarak tanınan sanatçı Ali Özütemiz'in trafik kazasında hayatını kaybetmesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Günay, Özütemiz'in vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirttiği mesajında, ''Halk müziğimize uzun yıllar emek veren ve özgün bestelere imza atan Özütemiz'in vefatı ülkemiz için büyük bir kayıptır. 'Gül Tükendi, Ben Tükendim', 'Isırgan Otu', 'Üçüncü Gurbet', 'Geriye Dönün Seneler' gibi albümleriyle tanınan sanatçının, ozanlık geleneğimize katkıları unutulmayacaktır'' ifadesini kullandı. Bakan Günay, başarılarıyla sanat dünyasında haklı bir yer edinen Ali Özütemiz'e Allah'tan rahmet, ailesine, sanat çevrelerine ve millete başsağlığı diledi.

TBMM BAŞKANI ŞAHİN, SANATÇI ALİ ÖZÜTEMİZ'İN AİLESİ VE SANAT CAMİASINA BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

TBMM Başkanı Mehmet Ali şahin, ''Kıvırcık Ali'' olarak bilinen sanatçı Ali Özütemiz'in vefatı dolayısıyla ailesi ve sanat camiasına başsağlığı diledi.

Şahin, yayımladığı başsağlığı mesajında, sanatçı Ali Özütemiz'in Çatalca'da geçirdiği trafik kazasında vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrendiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Halk müziğimizin önemli isimlerinden olan ve halkımız tarafından Kıvırcık Ali olarak tanınan Ali Özütemiz, birbirinden güzel eserleriyle milletimizin hafızasında yer edinmiş bir sanatçımızdı. Ülkemizin yetiştirdiği değerli sanatçılardan olan merhum Ali Özütemiz, tutkuyla bağlı oluğu Türk Halk Müziğine yaptığı hizmetlerle anılacaktır. Aramızdan ayrılan Türk Halk Müziğinin usta sanatçısı Ali Özütemiz'e Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sanat camiasına başsağlığı ve sabır diliyorum.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Programa yetişmeye çalışıyordu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN