Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsmi artık 'kalem' böreği

nin ismi sigarayı hatırlatması sebebiyle '' olarak değiştirildi.

Giriş Tarihi: 17.9.2011 11:38 Güncelleme Tarihi: 17.9.2011 11:39

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB)'ne bağlı Lokantacılar Odası Başkanı Erdal Kurtuldu'nun, isim değişliği teklifi SESOB Başkanlar Kurulu'nda kabul edildi. Kurulda, ne en çok önerilen kalem, sarma ve parmak isimleri oylamaya sunuldu. Oylamada, sigara böreğinin ismi oy çokluğu ile '' olarak değiştirildi.

SESOB Başkanı Hasan Alişan, yeni ismin kullanılması için Türkiye genelindeki bütün esnaf ve sanatkar odalarına alınan kararı ileteceklerini ve bu ismi kullanmalarını isteyeceklerini söyledi. Alişan, ev hanımlarından da sigara yerine kalem böreği ismini kullanmalarını istedi.
Alişan, oylama sonnuda yaptığı konuşmada, günde 3 paket sigara içtiğini ve 6 yıldan bu yana içmediğini söyledi. Kendisinin, sigaranın zararlarını iyi bilenlerden olduğunu ve 6 yıldır sigara içmediğini isim değişikliğinin sigaraya karşı mücadelede etkili olacağını keyededen Alişan, "Çocuklarımız, parmakları arasına aldığı şeyin sigara değil de kalem böreği olarak adlandırılması çok güzel olacak. Gelecek nesle bu şekilde kalemin çocuklarımızın beynine daha iyi kazınacak ve o kalemin tükenmezi hiç bitmeyecek." diye konuştu.

Lokantacılar Odası Başkanı Erdal Kurtuldu da ismin değiştirilmesinden mutlu olduklarını, sevilerek tüketilen bir gıdanın artık sigara ile anılmayacağını belirtti. Oylama sonnuda ise Başkanlar Kurulu üyelerine 'Kalem Böreği' ikram edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsmi artık 'kalem' böreği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN