Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali babanın 'Çetin' zaferi

Giriş Tarihi: 23.2.2013

Konuşma güçlüğü çeken kızının tedavisinde ona daha çok destek olabilmek için istifa eden eski Ağrı Valisi Mehmet Çetin, muradına erdi. Kızı Beyza sağlığına kavuştu, okulda başarıya koşuyor

Ağrı'ya 2008'de atanan Vali Mehmet Çetin, 2 yıl sonra gözyaşları içinde emekliye ayrılarak herkesi şaşırtmıştı. Çetin, ailesine daha fazla zaman ayırmak için emekli olduğunu söyledi. Konuşma güçlüğü çeken 5 yaşındaki kızı Beyza'nın tedavi sürecinde yanında olmak istiyordu. Aile Eskişehir'e yerleşti. Beyza, Anadolu Üniversitesi'nde Türkiye'nin en iyi uzmanlarının olduğu bir rehabilitasyon merkezinde haftada 5 gün terapi görüyordu. Beyza, 2 yıllık tedavinin ardından normal çocuklar gibi konuşmaya, 'anne', 'baba' demeye başladı. Rakamları, harfleri öğrendi. Aldıkları sonuçlardan çok memnun olan Çetin Ailesi buradaki tedavi sürecinden sonra geçen yıl İstanbul'a yerleşti. Beyza artık 7 yaşına gelmişti ve okula başlayacaktı. Ailesi, 'çetin' geçen mücadelenin ardından Beyza'yı normal bir okula yazdırmanın mutluluğunu yaşadı. Kızı için valiliği bırakan Çetin ise, şimdi özel bir üniversitede öğrencilere kamu yönetimi dersi veriyor.

'BABA DEMESİ YETER'
"Her şeye değdi" diyen Çetin, yaşadıkları süreci şöyle anlattı: "Kızımın tedavisinin yavaşladığını, kendi verimliliğimin de düştüğünü hissettim. Eşimle karar verip Eskişehir'e yerleştik. Terapistlerin tüm çabası ifadedeki sıkıntıyı gidermekti. Parçalanmış bir ailede kızımın terapisi de zor olacaktı. Tedavi süreci çok hızlı ilerledi. Ve 2 yıl sonunda kızım sağlığına kavuştu. Babacığım, anneciğim demeye başladığında dünyalar bizim oldu. Beyza'nın tedavisi bitince İstanbul'a yerleştik. Beyza okula başladı, ben de işe başladım. Okulunda çok başarılı, dersleri, davranış bilimleri hepsi pekiyi. Verdiğim karardan hiç pişman olmadım."

'HİÇBİR ZAMAN MAKAM İÇİN YAŞAMADIM'
"Hizmet için yaşadım" diye konuşan eski Ağrı Valisi Çetin, valilikten sonraki yaşamını, özlemlerini ise şöyle özetledi: "Emekli ikramiyemle araba aldım. Ankara'da başımı sokmak için TOKİ'den aldığım evin taksitini ödüyorum. Ağrı'da kahvelere gider vatandaşlarla sohbet eder dertlerini dinlerdim. Valilik aracılığı ile hizmet etmeyi özledim."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali babanın 'Çetin' zaferi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN