Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bindiğim at benden iyi maaş alırdı'

Genç kızların sevgilisi yakışıklılar yakışıklısı Mehmet Aslantuğ ile Bodrum'da hasret giderdik. 25 yıllık dostum neler anlattı neler. Sohbete gelin sohbete...

Giriş Tarihi: 25.8.2013
Mehmet Aslantuğ'la 25 yıllık dostluğumuz, iki de ayrı lakap takmışlığım var ona. İlki 'Sumaf Mehmet', diğeri de 'Timaf Mehmet'... İkimiz de Çerkez kökenliyiz. 'Sumaf' demek 'savaşçı', 'Timaf' da 'Aydınlık ve uğurlu' anlamınadır Çerkez dilinde. İşinden çok 'kendiyle' öne çıkmayı sevmediğinden, pek bilinmez meziyetleri Mehmet'in. Oysa bu lakapları tepeden tırnağa hak eden, sıkı, sağlam, gençlerin yeni tabiriyle 'adamın dibidir' Mehmet Aslantuğ. Aktörlüğünü anlatmaya kalksam abesle iştigal. Şimdi bizim mahalleye, atv ailesine yeni bir diziyle, merhum Adnan Menderes olarak dönüyor. Bodrum'da. Sözleştik, buluştuk, konuştuk:

KÖPÜKLÜ MUHABBET

Burası Aktur... Modern zamanların Babil Kulesi gibi. Genç, yaşlı, yorgun, solgun, dolgun, çıtır, kıtır, kız, kızan, sert, mülayim ve dahi her meşrepten her huydan durumdan yurttaş. Öykünerek izliyorum ki Mehmet Aslantuğ'un hepsiyle mesafeli samimiyeti, içten rabıtası, sıcacık muhabbeti var. Usta bir deniz kaptanı, kıyıda teknesi duruyor. Usta bir sörf hocası, su sporu kulübünde yönetici tekmil kano, jet ski, board elinin altında. Bir gezgin bir kültür seyyahı, otel ve ofis konforu sağlayan karavanı; marşına bas Fizan'a git çevikliğinde her an kapıda hazır.

-Seni senden dinlemeleri özledim. Otoparkçı tüyo verdi. Son bakımlarını yaptırmışsın karavanın. Oua Vadis?
(nereye) -Karavanla sete inmeyi düşünüyorum. Makyajı bile varmadan yapıp, sürpriz iniş, Adnan Menderes olarak. Zaten 3 aydır oğlum Can'la karavan turundaydık.

ARZUM'UN HEYKEL SERGİSİ

-Gelin kızım nerede. Arzum da olunca muhabbetlerimiz köpükleniyor biliyorsun.
-3 gün oldu gideli İstanbul'a. İlk kişisel heykel sergisini açacak, bir heyecanlı ki sorma. 20 senedir bana ayak uydurdu yaşadı oysa.

-Futbolun, siyasetin ülke gündeminde her daim abartılı yer alışına kuma geldi dizi âlemi.
-Bir yanda kazandığını hakça bölüşüp yeni ve kalite üretmek isteyenler var. Diğer yanda gıybetten, ensestten, kepazelikten beslenenler var.

-Ooov sen dolmuşsun Mehmet'im
-Yine de fazla açılmak istemem. Biz kendi cüzdanımızdan uzak büyümüş kuşaklarız Savaş abi. Keşke rantçıların, kar arsızlarının gücü artmayaydı. Oldukça Genç bir nüfusumuz var. Umut aşılamalıyız diyorum. Birliğin dirliğin kardeşliğin umudunu. Öteki yaratmak çok kolay. Filizlenmesi de kolay. Geçmişte aynı ailede ideolojik olarak, sosyal olarak hasım kardeşler yaratmış iklimlerden geliyoruz neler gördük söylesene abi.

-Ne öneriyorsun bunca deneyimle?
-İletişim dili sarıp sarmalayan dil olmalı. Yengeç sepetinin içine dönmemeli yaşamlarımız. O onun gözünü çıkarmamalı, o öbürünün ayağını kesmemeli.

OYUNCU MİLLETİ
Oyuncuların çok para kazanması, zaman zaman tatsız işlerle de anılmalarıyla denk gelince huzur kaçıyor değil mi o piyasada?
Herkesin daha özenli olması gerekiyor. Elbetteki sanatçının örnek olmak, kamu görevlisi gibi davranmak zorunluğu yok. Aksine daha aykırı, yegane, tekil olmalı. Yine de ölçü kollanabilir. Şu anda söylenecek her hangi bir masum sözcük bile tahrip edici olabilir. Yıllar önce TRT adına Kuruluş türünden dizileri çekerken, sette bindiğim at için ayrılan para benim aylığımdan fazlaydı. 1 bölümü 4 haftada çekerdik, ayda 1 yayınlanır, 4-5 bölümde biterdi Maaş da ayda de ki şimdinin 2 bin lirası. Atın seyisi daha fazla kaşe basar, (gülüyor) alır giderdi.

YAKINDA ATV'DE
Adnan
Menderes, Berrin Menderes ve Ayhan Aydan üçgeninde Türkiye'nin yakın siyasi hayatını anlatacak olan "Ben Onu Çok Sevdim" çok yakında seyirciyi atv ekranlarına kilitleyecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bindiğim at benden iyi maaş alırdı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN