Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet nasıl klonlandı?

Giriş Tarihi: 15.3.2014
Kurtlar Vadisi'nin yıllardır süren başarısının en büyük nedenlerinden biri, gündemin ucunu elinden hiç bırakmaması. Bu kez de kendi deyimleriyle "devletin nasıl klonlandığını" anlattılar. Bölüm yine müthiş ilgi gördü. Hem Total hem AB grubunda birinci olan Kurtlar Vadisi Pusu, "vadideoperasyon" hashtag'iyle de uzun süre Türkiye gündeminin ilk sırasında yer aldı.
Vadi'nin son bölümü, işlediği konularla gerçekten de "tarihi" idi... Suriye'de katledilen masum insanlara TIR'la yardım malzemesi götüren Kara ile arkadaşlarının önünü bir jandarma ekibi kesti. Bizimkileri apar topar araçtan indirip, yüzükoyun asfalta yatırdılar. Jandarma erleri, silahlarını onların üzerine doğrulttu. Kara mırıldandı: "Devletin kendi devletine silah çektiği günler bitti sanıyorduk, yanılmışız..."
Kara'nın sorgulandığı sahne de müthiş mesajlarla bezeliydi. Kara'ya Bosna'da ve Kuzey Irak'ta kimin adına operasyonlar yaptığı soruldu. O sırada savcının yardımcısı sorgu odasına girip, İsrail'den aradıklarını, telefonda beklediklerini söyledi. Kara bunun üzerine sordu: "Siz beni hangi devlet adına sorguluyorsunuz?"
Bir başka sahnede bu kez ünlü bir savcıya "fena halde" benzeyen bir savcı karakterinin talimatıyla KGT'ye (Bizim MİT'e karşılık geliyor) baskın yapıldı. Polis, KGT elemanlarına silah çekip, Kamu Güvenliği Teşkilatı'nın başındaki ismi sorgulamak istedi.
Eğer gazete haberlerini okumasak, fotoğrafları ve gerçek video görüntülerini izlemesek, "Vadi'ciler amma da abartmış" derdik. Maalesef, bizim şimdi "senaryo" olarak izlediklerimizin hepsi, gerçekte yaşananların sadece su üstünde görünen kısmı...
Kim derdi ki, gün gelecek Kurtlar Vadisi bile gerçek gündemin yanında ilkokul müsameresi gibi kalacak diye...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet nasıl klonlandı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN