Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Muhteşem evde oturuyor nafakama itiraz ediyor'

Giriş Tarihi: 30.1.2016
'Muhteşem evde oturuyor nafakama itiraz ediyor'

Ekonomik yönden zorda olduğunu iddia eden yazar Murat Belge'nin boşandığı eşi isyan etti: Bin 400 dolarlık nafakamı ödemek istemiyor

Akademisyen yazar Murat Belge (73) boşandığı eşi Mahmure Taciser Ulaş'a ödediği ayda bin 400 dolarlık nafakanın kaldırılması için dava açtı. Boşandığı eşinin çevirmenlik yaptığını dava dilekçesinde anlatan Belge'nin avukatı, "Mahkeme kararıyla hükmedilen birikmiş 395 bin liralık nafaka bedeli davalıya ödenmiştir. Bu ödeme müvekkilimi oldukça sıkıntıya sokmuştur. Başkaca bir iş yapamaması nedeniyle ekonomik olarak zor durumdadır. Müşterek çocuklar ise 39 ve 40 yaşlarında olup iş sahibidirler. Nafakanın TL'ye uyarlanmasına ve minimumda tutulmasına karar verilmesini istiyoruz" dedi.

'MADDİ DURUMU ÇOK İYİ'
Mahmure Taciser Ulaş, 19 yıl önce boşandığı eşi Belge'nin ünlü yazar Yakup Kadri Karaosmanoğlu'nun eşi Leman Karaosmanoğlu'nun yasal mirasçısı olduğunu ve Silivri'de çok değerli 17 bin metrekarelik arsayı sattığını belirtti. Ulaş, "Kirada oturduğunu söyleyen davacının evi, moda dergilerine çıkacak düzeyde 'muhteşem' olarak nitelendirilen Gümüşsuyu'nda. Bu evlerin en az kirası 10 bin liradan başlamaktadır. Maddi durumu kötü olduğu düşünülemez" diyerek davanın reddini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Muhteşem evde oturuyor nafakama itiraz ediyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN