Türk cerraha

Prof. Dr. Fatih Aydoğan, erkeklerde meme kanseriyle ilgili araştırmasıyla Amerikan Meme Cerrahları Birliği tarafından e layık görülen ilk Türk cerrah oldu

Giriş Tarihi: 16.5.2016
Türk cerraha ödül
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Aydoğan, erkek meme kanserleri ile ilgili yaptığı bir araştırma nedeniyle uluslararası e layık görüldü. Dünyanın bu anlamdaki en prestijli ödüllerinden birinin sahibi olan Aydoğan'a ödülü "Erkek meme kanserlerinde ırklara göre alt tip dağılımında farklılıklar" adlı araştırması getirdi.

ABD'DE İKİNCİ ÖDÜLÜ...
Amerikan Meme Cerrahları Birliği tarafından verilen ödülü ilk kez bir Türk cerrah aldı. 13-17 Nisan 2016'da Dallas'ta yapılan Amerikan Meme Cerrahları Toplantısı sırasında düzenlenen törende ödül Aydoğan'a verildi. Her yıl araştırma, eğitim ve proje gibi çeşitli dallarda verilen ödül, Türkiye'den bir cerraha ilk kez dışında bir cerraha da ikinci kez verildi. Yaptığı çalışmalarla ABD'den iki ödül alan Aydoğan, "Erkek meme kanserlerinin kadınlara göre farklı alt tip dağılımının olduğunu ortaya çıkaran, şimdiye kadar en fazla sayıda hasta ile yapılmış toplum tabanlı araştırmaydı. Aldığım ödül, 'Türk ve Amerikan cerrahları arasında köprüler kurmak' isimli karşılıklı işbirliğini artırmayı ve ortak çalışmalar yapmayı içeren proje ödülüydü. Bu ödül ABD'de aldığım ikinci ödül oldu. Bizden sonraki gelecek nesilde yer alacak öğrencilerimizin daha donanımlı yetiştiğini gözlemliyorum. Çok daha iyi başarılar elde edeceğine eminim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk cerraha ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN