Türkiye'nin en iyi haber sitesi

' diş' söylentisi mezar açtırdı

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'ne bağlı Muharremşah Köyü'nde 4.5 yıl önce 76 yaşında ölen ve dişleriyle gömüldüğü ileri sürülen Yılmaz 'in mezarı, kimliği belirsiz kişiler tarafından açıldı. Köy muhtarı Vasfi Yürübaş, Çelik'in takma dişlerinin altın sanıldığını, mezarın bu yüzden açıldığını düşündüklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 28.6.2016 14:04 Güncelleme Tarihi: 28.6.2016 14:27
'Altın diş' söylentisi mezar açtırdı

'da uzun yıllar maden ocağında çalışarak emekli olan Yılmaz , 2 Ocak 2012'de geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybedince memleketi Çaycuma İlçesi Muharremşah Köyü'nde, 2005'de ölen eşi Hacer Çelik'in yanında toprağa verildi. Daha sonra köyde Yılmaz Çelik'in dişleriyle gömüldüğü söylentileri çıktı. 2.5 ay önce mezar ziyareti için köy mezarlığına gidenler köylüler, Yılmaz Çelik'in mezarının açık olduğunu fark etti. Haber verilmesiyle gelen jandarma ekibi mezarda ve çevresinde inceleme yaptı. Çelik'in kafatası ve çene kısmının mezarın dışında olduğu görüldü. Mezardaki tahtaların da bir kısmının olmadığı tespit edildi. Olayla ilgili tutanak tutan jandarma, mezarı açan kişileri bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.

DEFİNE ARARKEN DÜŞEN KAYANIN ALTINDA ÖLDÜ


Köy muhtarı 74 yaşındaki Vasfi Yürübaş, 2 oğlu da Almanya'da yaşayan Yılmaz Çelik öldüğünde ağzındaki takma dişleri olduğunu, köyde bunun yanlış anlaşıldığını söyledi. Yürübaş, şöyle konuştu:

"Bu takma dişler altın zannedilmiş. Dişleri altın diye kazabilirler. Sadece iskeletin kafatasını almışlar, diş bulamayınca da yerine koymadan gitmişler. Sonra biz yerine koyduk ve mezarı tekrar kapattık. Almanya'da yaşayan çocuklarıyla görüştük. Şikayetçi olmadılar. Bu çevrede define arayanlar oluyor. Onlardan da şüphe ediyoruz. Ölen kişinin kimseyle hiç kavgası olmadı. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Ölüye böyle saygısızlık görmedim."

DEFİNE ARAYIŞI KÖTÜ BİTTİ!

DEFİNE KAZISINDA 2 KİŞİ ÖLDÜ

DEFİNE ARAMAK İÇİN KAZDIKLARI KUYUDA ZEHİRLENDİLER!

YAŞLI ÇİFTİN KATİLİ DEFİNE AVCILARI

SÖYLENTİLER ÜZERİNE DEFİNE ARAMAYA BAŞLADI

DEFİNE İÇİN MAĞARAYA KOYDUKLARI PATLAYICI İNFİLAK ETTİ: 2 YARALI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Altın diş' söylentisi mezar açtırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN