Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merdiven altı ekime 5 yıl

İstanbul’da, bir daireyi estetik merkezine çevirerek uzmanlığı ve ruhsatı olmadan saç ekimi yapan hemşire Sultan Ö.’ye 5 yıla kadar hapis istendi

Giriş Tarihi: 24.1.2017
Merdiven altı ekime 5 yıl
İstanbul Bahçelievler'de bir hemşirenin oturduğu daireyi estetik merkezine çevirerek hiçbir uzmanlığı ve ruhsatı olmadığı halde merdiven altı saç ekimi yaptığı ortaya çıktı. Hemşire Sultan Ö.'ye 5 yıla kadar hapis isteniyor. Her şey, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'ne gelen ihbarla başladı. İddiaya göre; hemşire Yenibosna'da bir dairede yetkisiz olarak saç ekimi yaptı. Yetkililer geçen yıl martta adresi denetledi. Hemşirenin randevu ile çalıştığı ve gelen hastalara merdiven altı saç ekimi yaptığı belirlendi. Dairenin bulunduğu sitenin güvenlik görevlisi Arzu O., ifadesinde "Onay alındıktan sonra daireye çıkarılan şahıslar bir süre sonra kafaları kızarık ve sargı beziyle sarılı halde çıkıyordu" dedi. Sultan Ö. iddiaları reddetti. Suç duyurusu üzerine Sultan Ö. hakkında 5 yıla kadar hapis ve bin güne kadar para cezası istemiyle dava açıldı.

'GELEN, BAŞI KIZARIK ÇIKTI'
Sultan Ö. savunmamasında "Tutanak tutulan adresteki yer ev ofisi şeklinde yaşadığım alandır. Görevliler gelip denetim yaptılar herhangi bir tıbbi malzeme yoktur" dedi. Mahkeme adreste denetim yapan sağlık memurlarının ifadesine başvurdu. Sağlık memuru U.T. ifadesinde güvenlikte "Aslı" isimli birinin "Hastalar geldi, kafası kızarık olarak dışarı çıktı" dediğini aktardı. Hemşire S.K. da "Rezidance olduğu için güvenlikle karşılaştık. Kapı açılmadı. Güvenlik görevlisi 'Gelen hastalar Sultan hanımın ismi ile geldi. Çıkarken de başı sarılı kızarık bir şekilde çıktı' dedi" şeklinde ifade verdi. Mahkeme yeni celsede sitenin güvenlik görevlisi Arzu O.'nun ifadesinin alınması için zorla getirilmesine karar verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merdiven altı ekime 5 yıl
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN