Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Olacak iş değil. Almanlar sert ve kararlı insanlar olarak bilinirler. Bir Alman başbakanının durup dururken titremeye başlaması belki romanlarda ve filmlerde mümkün olabilirdi. Ama 64 yaşındaki Başbakan 'in kamuoyu önünde ve değişik törenler sırasında durup dururken ikide bir de titremeye başlaması, dünyanın değiştiğinin işareti mi acaba?

Bekleriz
Merkel'in rahatsızlığını teşhis edecek imkanlar Alman hastanelerinde yoksa, kendisini Türkiye'ye bekliyoruz. Bayan Başbakanın sağlığına kavuşması için gereken her şeyi yaparız. Bu sırada Merkel yönetiminin 'cülere kucak açmasını, 15 Temmuz darbecilerine sığınma tanımasını ve Türkiye aleyhindeki faaliyetleri unutmaya hazırız. Yeter ki bu kadıncağız durup dururken titremeye başlamasın artık.

Trump olayı
Ama yeni dünyada böyle şaşırtıcı sahnelere her an tanık olunabilir. Mesela şu Amerika'nın Donald Trump'ına bir baksanıza... Her sabah kalkıp haber ajanslarını dolaştığımda "Acaba bugün Trump kime musallat oldu" diye olayları gözden geçiriyorum. Bir gün İran, ertesi gün Çin, bir sonraki gün Hindistan ve Rusya ve tabii Türkiye...

Alışığız
Trump sarı saçlarını uçuştura uçuştura, Amerika içindeki muhaliflerine ağır hakaretler ederken, İran'a koyduğu ambargo yetmiyormuş gibi İran'ın Cumhurbaşkanına ve Dışişleri bakanına da yaptırım uyguluyor. Ama tabii ki biz bu gelişmelere şaşırmıyoruz. Çünkü ajan papaz Brunson krizi sırasında bizim Adalet Bakanımız ve İçişleri Bakanımıza da yaptırım kararı almamış mıydı?

Kim kime dum duma
böyle bir dünyada Türkiye'nin çıkarlarını ve güvenliğini koruyor. Bazıları Erdoğan'ın Belediye seçimi dolayısıyla Kemal Kılıçdaroğlu karşısında zayıf konuma düştüğünü yorumlamaktalar. Bu tür safsatalara karşı sadece gülmek gerekiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump'la, Putin'le, 'le falan görüşürken acaba Kılıçdaroğlu'nun söyledikleri aklına geliyor mudur?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN