Cemaat üniversitesinde fişleme skandalı

Fatih Üniversite’sinde, öğrencilerin siyasi eğilimleri ve kulüp faaliyetleri nedeniyle fişlendiği ve bazı idare çalışanları ile öğretim üyelerinin öğrenci bazı idare çalışanları ile öğretim üyelerinin öğrencilere psikolojik baskı uyguladığı iddia edildi.

Giriş Tarihi: 29.1.2014 09:28
Üniversitede yasal olarak faaliyet gösteren Muhafazakar Demokrat Öğrenciler Platformu altında çeşitli organizasyonlar yaptıklarını belirten Sosyoloji Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Mustafa Akdeniz, 'Siyasi görüşlerimiz herkes tarafından biliniyor. Ders içeriğiyle alakası olmadığı halde derslerde sürekli siyaset konuşan ve şahsıma sürekli siyasi söylemlerle hakaret etmeye çalışan bir öğretim üyesinin odasına gittim. Hocama beni dersten geçirmeyeceksiniz galiba dedim. Öğretim üyesi bana Başbakan Erdoğan'ı kastederek 'Seni Beyefendi geçirsin' dedi' şeklinde konuştu.


SARIGÜL'Ü DAVET EDENE İZİN VAR

Fatih Üniversitesi idari yetkilerinin 'Muhafazakâr Demokrat Platformu' üyelerinin faaliyetlerini 'AK Parti propagandası yapılıyor' iddiasıyla durduklarını belirten Akdeniz, 'Farklı kulüpler Mustafa Sarıgül'ü davet etti ve Sarıgül gelip faaliyetleri anlattı. Biz milletvekillerini üniversiteye çağırmak istediğimizde izin verilmiyor' dedi. Akdeniz, 17 Aralık sonrasında AK Partili öğrencilerin fişlendiğini de savundu.

Kaynak: Yeni Şafak
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cemaat üniversitesinde fişleme skandalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN