Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abdullah Gül'den kurban bağışı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma namazını Fatih Camii'nde kıldı. Camiden sonra yürüyerek İHH İnsani Yardım Vakfı'na geçen Gül, kurban bağışında bulundu.

Giriş Tarihi: 3.10.2014 17:02
Abdullah Gül, cuma namazını kılmak üzere Fatih Camii'ne geldi. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve caminin müezzini Gül'ü cami girişinde karşıladı. Cuma namazını kılan Gül, çıkışta vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bazı vatandaşlar Gül'le sohbet ederken, bazıları da fotoğraf çektirmek için yarıştı. Gül camiden sonra yürüyerek İHH İnsani Yardım Vakfı'na geçti. Burada İHH Başkanı Bülent Yıldırım ve vakıf yöneticileriyle bir araya gelen Gül, kurban bağışında bulundu. Vakıftan çıkarken, gazetecilerin Meclis'ten geçen tezkereyle ilgili sorularını yanıtsız bırakan Abdullah Gül, daha sonra aracına binerek ayrıldı.

Gül'ün yaptığı bağışla ilgili gazetecilere bilgi veren İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, eski cumhurbaşkanını çay içmeye davet ettiklerini belirterek, 'Gelmişken iki hisse kurban bağışında bulundu. Bir tanesi Filistin'e, ötekisi Doğu Türkistan'a. Bence bu yerleri tercih etmesi anlamlıdır. İslam dünyasının iki tane problemli ve mazlum coğrafyayı tercih ettim. Kendisiyle çok uzun yıllardır tanışıyoruz. Vakfımızın kurulduğu ilk günden itibaren vakıf çalışmalarını yakından takip ediyor ve her zaman desteklerde bulunuyordu. Bu ziyaret bizi ziyadesiyle memnun etti' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdullah Gül'den kurban bağışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN