Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AFAD' dan açıklaması

Karaman maden faciası ardından çalışmlarını sürdüren AFAD, arama kurtarma çalışmaları devam ettğini ve madenin yüzde 87'sine ulaşıldığını belirtti.

Giriş Tarihi: 25.11.2014 14:34
AFAD' dan Ermenek açıklaması
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 'te mahsur kalan işçilerin arama kurtarma çalışmasında maden ocağının yüzde 87'sinin tarandığını belirtti.

AFAD yetkililerinden alınan bilgiye göre, 25 kasım tarihi itibariyle maden sahasında 1692 metrenin taraması gerçekleştirildi. Maden içinin yüzde 13'ünü kapsayan 247 metrelik kısım için çalışmalar sürüyor.

Kazanın yaşandığı günden itibaren nefeslik ve desandre bölümlerinden başlayarak devam eden çalışmalarda alanın yüzde 87'sininin taraması gerçekleştirildi.

Öte yandan AFAD, 8 işçinin arama kurtarma çalışmasıyla ilgili grafik ve görüntü yayınladı. Görüntülerde, desanre bölümünde işçiler, arkadaşlarına ulaşabilmek için yoğun çaba sarf ediliyor.

İşçilerin bir kısmı kazmalarla kömür karışımlı toprağı kazarken diğer işçiler de küreklerle vagonlara dolduruyor. İlerleme sağlanan yerlerde başka bir grup işçi de tahkimat çalışması yapıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AFAD' dan Ermenek açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN