Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"HDP Kürtleri 'lileştirme projesidir"

Adıyaman Milletvekili , HDP'nin üst akıl tarafından ortaya konan bir proje olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 10.2.2015 14:34 Güncelleme Tarihi: 10.2.2015 15:49
HDP Kürtleri CHP'lileştirme projesidir

Adıyaman Milletvekili , "Türkiye Kürtlerini HDP konusunda uyarıyorum. HDP ile hem Kürtler 'lileştirilmek isteniyor hem de "üst akıl" tarafından HDP, AK Parti'nin karşısına dalgakıran olarak çıkartılmak isteniyor." dedi.

HDP KİRLİ SİYASİ OYUNUN FİGÜRANI OLMAYI KABUL ETMİŞ

Başkanlık sistemine dayalı yeni Türkiye için gerekli olan yeni anayasa yapım sürecini engellemek isteyen malum güç odakları HDP üzerinden kirli hesaplarını yapmaya başladılar diyen Metiner, "HDP bu kirli siyasi oyunun figüranı olmayı kabul etmiş görünüyor. HDP'nin mevcut liderliği CHP ve Yapı gibi AK Parti düşmanlığıyla malul bir zihniyete sahip. AK Parti'yi iktidardan alaşağı etmek için hepsi birden paralel bir muhalefet bloğu oluşturmuş durumdalar. İç güvenlik paketine yönelik paralelle birlikte CHP, MHP ve HDP'nin birlikte hareket ediyor olmasını Kürtler doğru okumalıdırlar." ifadelerini kullandı.

Metiner açıklamasının devamında şunları söyledi;

HDP'nin paralel siyaset odakları ve partileriyle aynı cephede yer alması 2015 seçimlerindeki kirli senaryonun bir resmi niteliğindedir. Çözüm sürecine karşı ne kadar kişi grup ve odak varsa hepsinin Tayyip ve AK Parti düşmanlığı temelinde HDP etrafında toplanması manidardır. Türkiye Kürtleri son tahlilde çözüm sürecini sabote edecek bu kirli siyasi oyunu oylarıyla bozmalıdırlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"HDP Kürtleri CHP'lileştirme projesidir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN