'ya 60 milyon dolar

Giriş Tarihi: 21.3.2015
Ukrayna'ya 60 milyon dolar
TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNDEN YANAYIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Başkanı Poroşenko ile düzenlediği ortak basın toplantısında şu mesajları verdi:

MİNSK MUTABAKATINI DESTEKLİYORUZ:
Kırım dahil Ukrayna'nın egemenliğinin her zaman yanındayız. Sorunlara uluslararası hukuk ve Ukrayna'nın toprak bütünlüğü temelinde diplomatik yollardan çözüm bulunmasını diliyoruz. Minsk'teki mutabakatı destekliyoruz.

10 MİLYON DOLAR HİBE


DESTEĞE DEVAM:
Stratejik ortağımıza elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Ukrayna'ya 50 milyon dolarlık kredi açmayı kararlaştırdık. Ayrıca yerlerinden edilmiş kişiler için 10 milyon dolarlık yardımı hibe olarak Ukrayna hükümetine iletme kararı aldık. Ukrayna'nın Türk şirketlerine vereceği destekten eminim. Kırım Tatar Türkleri'nin durumunu yakından izliyoruz.

ABD KATİL ESAD'IN ARKASINDA DURMAZ

ESAD'LA HUZUR MÜMKÜN DEĞİL:
CIA Başkanı'nın ifadesiyle Kerry'nin ifadesinde bir tutarsızlık var. Sonunda gerçi aynı kapıya çıkıyor. Liderler seviyesinde yapacağımız görüşmelerle bu ifadelerin en doğru olanını anlamış olacağız. Esad'ın başında olduğu bir Suriye'nin refaha, huzura ermesi artık mümkün değildir. Amerikan yönetimi ve kurumlarının da böyle bir katilin arkasında yer alacağına ihtimal vermiyorum.

POROŞENKO: TÜRKİYE'NİN DURUŞU ÇOK DEĞERLİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin (YDSK) dördüncü toplantısı vesilesiyle dün başkent Kiev'i ziyaret etti. Zafer Meydanı'nda Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koyan Erdoğan, Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Devlet Başkanı Petro Poroşenko tarafından askeri törenle karşılandı. Görüşmelerin ardından düzenlenen ortak basın toplantısından Erdoğan'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Poroşenko, "Türkiye'nin duruşu bizim için çok değerli" dedi. Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk'u da kabul eden Erdoğan, daha sonra Kırım Tatarları Meclis Başkanı ve Ahıska Türkleri temsilcileriyle bir araya geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ukrayna'ya 60 milyon dolar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN