Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Yardımcısı Babacan ABD'ye gitti

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, IMF - Dünya Bankası Bahar Toplantıları ile G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere ABD'ye gitti.

Giriş Tarihi: 15.4.2015 16:09
Başbakan Yardımcısı Babacan ABD'ye gitti
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Uluslararası Para Fonu (IMF) - Dünya Bankası Bahar Toplantıları ile G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere ABD'ye gitti.

G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısının ikincisi, Babacan'ın başkanlığında 16-17 Nisan'da Washington'da gerçekleştirilecek.

Söz konusu toplantılara G20 üyesi ve davetli ülkelerin G20 Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları'nın yanı sıra, IMF, Dünya Bankası, BM, İktisadi İşbirliği ve Gelişme Örgütü (OECD), Finansal İstikrar Kurulu (FSB) ve Uluslararası Ödemeler Bankası'nın (BIS) üst düzey temsilcileri de katılacak.

Toplantıda, küresel ekonomi, büyüme çerçevesi, uluslararası finansal mimari, yatırım-altyapı, finansal düzenlemeler ve vergi konuları ayrı oturumlarda ele alınacak.

Babacan, toplantılara ilişkin 17 Nisan Cuma günü basın toplantısı düzenleyecek. Sonuç bildirgesi toplantının hemen akabinde kamuoyuyla paylaşılacak. G20 platformu ve söz konusu toplantı ile ilgili bilgilere G20'nin resmi internet sitesi "www.g20.org" aracılığıyla ulaşılabilecek.

"İslami Finans" Semineri

Başbakan Yardımcısı Babacan, ayrıca G20 Başkanlığı ve IMF tarafından ortak düzenlenecek "İslami Finans" konulu seminere "Küresel bir Yönetim Mekanizmasına Doğru" isimli Business 20 (B20) konferansına ve "Küresel Ekonominin Karşısındaki Zorluklar ve G20'nin Rolü" isimli Think 20 (T20) etkinliğine özel konuşmacı olarak iştirak edecek.

OECD Genel Sekreteri Angel Gurria ile "2015 OECD SME Scoreboard" raporunun tanıtımı amacıyla 16 Nisan Perşembe günü basın toplantısı düzenleyecek olan Babacan, uluslararası kuruluşların başkanları, bakanlar ve merkez bankası başkanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirecek, sivil toplum ve düşünce kuruluşlarının üst düzey yöneticileri, iş dünyasının temsilcileri ve yatırımcılarla bir araya gelecek.

Washington'daki temaslarının ardından New York'a geçecek olan Babacan, BM Ekonomik ve Sosyal Konseyi Yüksek Düzeyli Özel Toplantısı'na G20 Başkanlığı çerçevesinde ve BM 69. Genel Kurul Başkanı'nın himayesinde düzenlenecek "Hoşgörü ve Uzlaşının Teşviki" konulu yüksek düzeyli etkinliğe ana konuşmacı olarak katılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yardımcısı Babacan ABD'ye gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN