Hayaller gerçek oldu

Giriş Tarihi: 23.5.2015
Hayaller gerçek oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun birlikte hizmete açtığı Ordu- Giresun Havalimanı'nın, Avrupa'da bir eşi daha yok. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende yaptığı konuşmada "Eski Türkiye'de Ordu ve Giresun'a denizin içinde bir havalimanı hayalken, biz bunu gerçekleştirdik" dedi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ordu- Giresun Havalimanı'nı birlikte hizmete açtı. Törende konuşan Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun vaatlerini "Kurusıkı atmakla olmuyor sorumluluk istiyor" sözleriyle değerlendirdi, "Çankaya'ya çıkamayacak" diyen MHP lideri Bahçeli'ye "muhatabım değil" yanıtı verdi. Doğan grubuna "Sizin karanlık dünyanızdan ne geçtiğini biliyoruz" mesajı veren Erdoğan, Paralel yapıyla ilgili "İnlerine gireceğiz demiştim. Girdik kovalıyoruz" ifadelerini kullandı. Başbakan Davutoğlu da "Davutoğlu kazansa bile başkanlık sistemi gelecek ve koltuğu bırakacak" diyen HDP lideri Demirtaş'a "Behey gafil buradan sesleniyorum, bizim siyaset anlayışımız sizin anlayışınız gibi değildir" dedi.

"İLK BAŞKAN HOŞ GELDİNİZ"
Erdoğan'ı havalimanına gelişinde Davutoğlu karşıladı. Davutoğlu, uçaktan inerken 16 Türk devletinin bayrağını taşıyan gençler de hazır bulundu. Erdoğan ve Davutoğlu, vatandaşları birlikte selamladı. Alandaki "İlk havaalanı, ilk Başkan Giresun'a hoş geldiniz" pankartı dikkat çekti. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu mesajları verdi:
KILIÇDAROĞLU ÖĞRENECEK: Halkımızın 'acaba ben filanca yere nasıl ulaşırım' endişesi olmayacak. Biz Ferhat'tık, siz Şirin. Şimdi Kılıçdaroğlu da anlatmaya başlamış Ferhat ile Şirin'i. Aşk her kişi işi değil, er kişi işi. 2002 ve öncesi Türkiye'sinde Ordu ve Giresun'a deniz içinde havaalanı hayal edilemezken gerçekleştirdik. Türkiye'de 26 havalimanı vardı. 54'üncüsünü açıyoruz. Aşk budur işte, sevda budur. Sevdanız varsa yaparsınız.
HDP'YE RAĞMEN... :Hızlı tren hatlarının uzunluğu 1213 kilometreye uzadı. Karadeniz sahil yolu yüzde 35'ti, tamamladık. Bölücü örgütün desteklediği partiye rağmen Hakkâri Havalimanı bitiyor. Şimdi 'demokrasi' diyorlar. Van'da musluklardan kan akıtıyorlardı. Tepkiler gelince değiştirdiler. Yoksa devam edeceklerdi. Çamur tamam da kan ne?
KILIÇDAROĞLU'NUN SIRTINDA KÜFE YOK: Kılıçdaroğlu çıkmış proje açıklıyor. 30 yıl sonrasına açıklıyor kim öle kim kala sırtında küfe yok çok kolay atıyor tutuyor. Senin bu söylediklerini başbakan döneminde ilan ettiğim için söylemeliyim. 2023 için hedef koyuyoruz, kişi başı gelirimiz 10 bin 500 dolar 2023'te 25 bin dolar. İhracat 158 milyar dolar 2023'e 500 milyar dolar dedik hedef koyduk. 2023'te hedef bitmiyor. 2053'te de farklı Türkiye, 2071 o da üçüncü hedef. Hedefleri koyup yürüyen bir hükümet hedef var. Kuru-sıkı atmakla olmuyor sorumluluk istiyor.
BAHÇELİ MUHATABIM DEĞİLSİN: Kimden devraldık biz bu ülkeyi DSP, MHP. Bahçeli ileri geri hakaret ediyor. Ben sana hakaret etmeyeceğim muhatabım değilsin. Çankaya'ya çıkamayacak yarı yolda kalacak demiş. Biz öyle yola çıktık ki bunlar geriden nal topluyor.
HAYATLARI YALAN: Bir televizyonda 'Unutma' diye belgesel yayınlanıyor. Hastanelerin halini görüyorsunuz değil mi. Ahmet Kaya vardı, Allah rahmet eylesin. O zaman, 'Vay şerefsiz vay' diye başlık atanlar, "Biz o zaman burada yoktuk" dediler. Hepsi de oradaydı. Hayatları yalan. Aynı medya grubu bize karşı oyunlara giriyor. Bize hiçbir şey yapamazsınız. Şahsımın resmini hurriyet.com.tr'ye koyup yüzde 52 ile idam yazısı yayıp neden kaldırdınız. Tepkiler geldi, sonra 'biz onu demek istemedik'. Biz sizin karanlık dünyanızdan ne geçtiğini biliyoruz. Muhtar bile olamaz dediniz ne oldu? Muhtar olamadım ama belediye başkanı, başbakan da oldum. Cumhurbaşkanı da oldum.
KARADENİZLİ YANILMAYACAK: Benim nezdimde Mısır'ın Cumhurbaşkanı Sisi değil Mursi'dir. Yüzde 52 oy almıştır, darbe ile indirdiler. Demokratız diyenler, ikiyüzlülük yapmışlardır. Aynı oyunu bu ülkede Menderes'e oynadılar. Arkadaşlarını idama götürdüler. Bu Karadeniz inşallah bugüne kadar yanıltmadı, 7 Haziran'da da yanıltmayacak.
İNLERİNE GİRDİK: Paralel yapı devlet içinde devlet olmaya çalışıyor. Kaçıyorlar. İmamları var. Yakalananlar zaten malum gereği yapılıyor. İnlerine gireceğiz demiştim. Girdik kovalıyoruz. Bu milleti ümmeti bölmek isteyenler hesap verecek.

BAŞKANLIK ÇAĞRISI
Başbakan Davutoğlu, konuşmasında havalimanı yapılması talimatını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. Kılıçdaroğlu'nun hayaller kurmaya başladığını söyleyen Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu coğrafyayı yeni keşfediyor. Çalıntı fikirlerle 'Türkiye merkez ülke' diyor. Biz tarih yazıyoruz. O takip ediyor. Bizim gerçekleştirdiklerimizi onlar yeni hayal ediyor. Onlar hayalleriyle yarışıyor, biz dünya ile yarışıyoruz" diyen Davutoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Bakın ben meydan okudum, birinci parti olmazsak ben başka arkadaşıma devrederim, siz ne yaparsınız diye sordum, birer birer kıvırttılar. Kılıçdaroğlu 'oyum düşmezse istifa etmem', Bahçeli 'Ben oyumu kaybetmezsem bırakmam' dedi, 12 seçim kaybetmiş hâlâ koltuğunda. Diğeri 3-4 seçim kaybetti hâlâ koltuğunda. Çünkü bunların meselesi koltuk meselesi koltuk. Bizim meselemiz millet meselesi. Demirtaş bir adım öteye gitti, iki şey söyledi. Demirtaş'a cevap vermek farz oldu. Deki ki, 'Ben bırakırım ama eğer barajın altında kalırsam, başarısızlığım benden kaynaklanırsa bırakırım'. Böyle genel başkan olur mu? Genel başkan dediğin başarının da başarısızlığın da sorumluluğunu üstlenir. O küçük aklı, zayıf ahlakıyla kendisi gibi zannediyor diyor ki 'Sayın Davutoğlu kazansa bile başkanlık sistemi gelecek ve koltuğu bırakacak'. Behey gafil buradan sesleniyorum, bizim siyaset anlayışımız sizin anlayışınız gibi değildir. Biz, siyaseti koltuk meselesi olarak görmeyiz. Beyannamede zikrettiğimiz gibi inşallah bütün bu hizmetlerin üzerinde, başarıların üzerinde başarıların en büyüğünü gerçekleştireceğiz ve yeni sivil bir anayasa yazacağız. Tamamıyla milletten gelen ve o sivil anayasa içinde başkanlık sistemi dahil her konuyu ele alacağız. Türkiye için en doğru ne yapılması gerekiyorsa bunu yapacağız çünkü bizim meselemiz koltuk meselesi değil, ezeli ve ebedi bir davanın neferleriyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayaller gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN