Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na neden görev vermediğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 10. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na görev vermemise ilişkin ise, "Şahsıma hakaret edene ne görev vereceğim" dedi.

Giriş Tarihi: 26.8.2015 13:53 Güncelleme Tarihi: 26.8.2015 17:51
Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na neden görev vermediğini açıkladı

İşte Erdoğan'ın konuşmasının satır başları;

Ülkemiz çok güzel ama o kadar da zor bir coğrafyada. Artvin'deki sel faciasında hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Allah'tan rahmet diliyorum. Yine Artvin ve Rize'de selden zarar gören tüm ailelere geçmiş olsun diyorum. Devletimiz, ilgili tüm birimleriyle vatandaşlarımızın yanındadır ve yaraların sarılması için gereken her şeyi yapmaktadır.
- Türkiye tarihinin en kritik dönemlerinden birini yaşıyor. Ortadoğu'da çatışma sürüyor. Bölücü terör örgütüne karşı güvenlik güçlerimiz etkili bir mücadele gösteriyor. Koalisyon kurulamadığı için tüm yolların denenmesiyle olumsuz sonuç çıkmıştır. Anayasaya dayanarak hükümeti kurma görevi verdim. Aldığım karar anayasal bir mecburiyettir.
- Milletimizin desteği sürdükçe ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Tüm partilere egolarını bir yana koymalarını rica ediyorum.

ŞAHSIMA HAKARET EDENE NE GÖREVİ VERECEKTİM


- Yeni bir görevlendirmeye ihtiyaç duymadım. Beştepe'nin adresini bilmeyenlere ben hangi görevlendirmeyi yapacaktım. Bu makama her türlü hakareti yapanlar, şahsıma hakaret edenlere hangi görevi verecektim. Bizim kaybedecek zamanımız yok. Anayasa'da belirtilen 45 günlük süre bitince seçimlerini yenilenmesi sürecini başlattım.

- Bana hala milletin iradesini tanımıyor yakıştırması yapanlar var. Bana o yakıştırmaya yapanlar önce aynaya baksınlar. Ben bu makama milletimin iradesi ile geldim. Yine eskiye dönüş isteği var. Biliyorlar ki millete gittikleri zaman kendi istekleri tecelli etmeyecek.

ÖNCE AYNAYA BAKSINLAR

- Bana hala milletin iradesini tanımıyor yakıştırması yapanlar var. Bana o yakıştırmaya yapanlar önce aynaya baksınlar. Ben bu makama milletimin iradesi ile geldim. Yine eskiye dönüş isteği var. Biliyorlar ki millete gittikleri zaman kendi istekleri tecelli etmeyecek.

1 KASIM İSTİKRAR MI İSTİKRARSIZLIK MI SEÇİMİ OLACAK


Varsa işleri güçleri Erdoğan aşağı, Erdoğan yukarı. Ben bu seçime girmeyeceğim. Bu seçime partiler girecek. İnşallah bunlara fırsat vermeyecek bir şekilde sonuç çıkar ve Türkiye yeniden istikrarına kavuşur. Seçimde inşallah milli irade tecelli edecek. 12 yıl bu ülkede istikrar oldu. Önümüzdeki 1 Kasım istikrar mı yoksa istikrarsızlık mı seçimi olacak. Buna gayret etmemiz lazım.
- Niye bu kadar bana sevdalı anlamadım. Çok garip. Yatıyor kalkıyor Erdoğan'da Erdoğan.

BUNLAR KANDAN TERÖRDEN BESLENİYOR

- Biz ret ve inkar politikalarını ayaklarımızın altına aldık ama onlar bunu anlamadılar. Anlamamakta direndiler. Terör örgütü okullarımızı, camilerimizi, üniversitelerimizi yaktı, Bunlar kandan ölümden besleniyor. Diyarbakır'da aynı oyunu oynadılar. Suruç'ta aynı oyunu oynadılar. Sonra bunun faturasını utanmadan bize kesmeye çalıştılar.

Bugün terör örgütüyle yeterince mücadele edilmediğini söyleyenler, terör örgütünün akasında duranlar Meclis'te bu paketi çıkarmamak için omuz omuza mücadele etmediler.

Örgüte silah bırakma çağrısı yapıldığı halde bu çağrının da gereği yerine getirilmedi.

Köşelerinde yazanlar çok rahat yazıyor. Onlar bölgede ne olduğunu bilmiyorlar.

Bugün sıkılmadan 'terörü biz bitiririz'. E hadi bitir. Sen bitirdin de bitirme diyenler mi oldu. 'Silahı biz bıraktırırız'. E hadi bıraktır. Bıraktırdın da bıraktırma mı diyenler oldu.

Daha dün çözüm süreci için adımlar atılırken terör örgütüne 'nasıl silah bırakırsınız' diyenler bugün de şahsımı ve hükümeti savaş çıkarmakla itham ediyorlar. Evlerinde polisi öldürenler bunlar.

PKK'nın hendeklerini malum partili belediyeler kazıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na neden görev vermediğini açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN