Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hep birlikte Türkiye olalım'

Giriş Tarihi: 3.11.2015
'Hep birlikte Türkiye olalım'

Erdoğan: Milli irade 'istikrardan başka çıkış yok' dedi. 'Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' dedim. Bu dört başlık bizim için olmazsa olmaz. Milletimden istirhamım bir olalım, iri olalım, kardeş olalım

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, SABAH NAMAZI ÇIKIŞI HALKLA BULUŞTU

Seçim sonuçlarını İstanbul Kısıklı'daki konutundan takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün sabah namazını Eyüp Sultan Camisi'nde kıldı. Namaz çıkışında kendisine sevgi gösterisinide bulunan vatandaşlarla tokalaşıp bir süre sohbet eden Erdoğan'a, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu da eşlik etti. Namazın ardından Eyüp Sultan Türbesi'ni de ziyaret eden Erdoğan, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İşte Erdoğan'ın sözleri;

ERDOĞAN KUR-AN'I KERİM OKUDU

NİHAİ BELİRLEYİCİ MİLLİ İRADE
7 Haziran'da yapılan seçimlerden sonra koalisyon görüşmeleri sonuç vermeyince tekrar milli iradeye müracaat edildi. Çünkü siyasi dünyamızda bu işin nihai belirleyicisi milli iradedir. Milli irade 1 Kasım itibarıyla istikrardan yana tecelli etti ve o kısa süreli gelişmeler sonrası milli irade 'istikrardan başka çıkış yok' dedi. Böyle bir karar vermeyi ortaya koydu.
Çıkan neticenin Türkiye ve millet için hayırlara vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyorum. Milletimden en büyük istirhamım şudur: Bir olalım, iri olalım, kardeş olalım. Hep birlikte inşallah Türkiye olalım.
Ülkemize en doğudan en batıya, en kuzeyden en güneye sahip olmadığımız sürece üzerimizde çok büyük oyunlar oynandığını görüyorsunuz. Her zaman bir şey söyledim. 'Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' dedim. Bu dört başlık bizim için olmazsa olmaz. Bunları zenginleştirmemiz lazım, güçlendirmemiz lazım ve üzerimizde oynanan oyunlara da bunları sahiplenerek cevap vermemiz lazım.
Milletime dün gece o duyulan coşkunun, ülke genelinde dün cereyan eden seçimlerdeki demokratik olgunluğun ülkemizde ne noktaya geldiğini göstermesi bakımından da şükranlarımı ifade ediyorum.

KAHVECİDEN ERDOĞAN'A TEBRİK TELEFONU


'DÜNYA, SONUCA SAYGI DUYMALI'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dış basındaki "Erdoğan'a oy vermeyin" şeklindeki kara propaganda ile ilgili soruya da "Sizin demokrasiden anladığınız bu mu diye onlara sorun" cevabını verdi. Erdoğan "Acaba dünya medyası niçin bizim ülkemizle bu denli ilgilenirken, kendi ülkeleriyle ilgilenmiyorlar? Milli iradeye niye saygı duymuyorlar? Milli irade burada diyelim, Erdoğan'ı yüzde 52 ile Cumhurbaşkanı seçtiği halde, seçtiği günden bugüne hala saygı duyamadılar. Manidar olan budur. Onlara bu soruyu sorun. Sizin demokrasi anlayışınız bu mu? Niçin yüzde 52'ye saygı duymuyorsunuz? Şu anda da yaklaşık yüzde 50 ile Türkiye'de bir parti iktidar oldu. Dolayısıyla buna da tüm dünyanın saygı duyması gerekir. Tüm dünyada da böyle bir olgunluğu ben pek görmedim. Nadide bazı yerleri bir kenara koyarsak, hamdolsun çok olgun bir seçim geçti. Çok kısa zamanda da neticeler, hemen hemen saat 00.00 olmadan biliyorsunuz netleşti. Onun için milletime de şükranlarımı iletiyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar" dedi. Erdoğan daha sonra Karacaahmet Mezarlığı'ndaki anne ve babasının kabirlerini ziyaret etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hep birlikte Türkiye olalım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN