Beşiğe, çantaya okula bomba!

Giriş Tarihi: 22.1.2016
Beşiğe, çantaya okula bomba!

Terör örgütü hainlikte sınır tanımadı. Şırnak Cizre'de bebek beşiğine, Silopi'de okul çantasına bomba tuzakladı. Van'da da ana okuluna el yapımı bombayla saldırdı

Şırnak Cizre'de bebek beşiğinin içine konulmuş kapıya tuzaklı bomba son anda fark edildi. Şırnak Silopi'de ise okul çantasında "fermuar tuzaklı" bomba düzeneği bulundu. Hainler Van'da anaokuluna bombalı saldırı düzenledi. Bebek beşiğine bağlı, kapıya tuzaklı bomba, Cizre Nur Mahallesi'nde teröristlerce kullanılan bir evde tespit edildi. Eve giren güvenlik güçleri, futbol topu içine yerleştirilmiş bir ucu iple bağlı, kapının açılmasıyla patlayacak şekilde tuzaklanan bombayı son anda fark ederek imha etti.

TERÖRÜN FİNANS AYAĞINA BASKIN

ANA OKULUNA SALDIRDILAR

Hain teröristler Van İpekyolu'nda da Seyit Fehim Arvasi Mahallesi'ndeki Merkez BİLFEN Anaokulu'na saldırdı. Camları kıran teröristler okulun sınıf ve yönetici odasına patlayıcı atarak kaçtı. Gece gerçekleşen olayda can kaybı yaşanmadı.

FERMUARLI TUZAK
Şırnak Silopi'de ise teröristlerin kullandığı evde okul çantası içine yerleştirilmiş bomba ile patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi. El yapımı patlayıcı güvenlik güçleri tarafından imha edildi.

33 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Genelkurmay Başkanlığı'nca dün Şırnak'ın Cizre ilçesinde 27, Silopi ilçesinde 2, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 4 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi. Üç ilçede etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 391 oldu.

SUR'DA MİNAREDEN 'TESLİM OLUN' ÇAĞRISI
Diyarbakır Sur'da tarihi Ulu Cami'den teröristlere teslim olun çağrısı geldi. Birlik komutanının yaptığı çağrıda şu ifadeler yer aldı: "Peygamberler ve nebiler şehri, size mübarek Ulu Cami'den sesleniyorum. Sur bölgesi içinde oluşturduğunuz bu terör olaylarına son verin, teslim olun. Burada yaşayan insanları daha fazla mağdur etmeyin, teslim olun. Daha fazla ölüme neden olmayın. Devletimizin mücadele ve kararlılığı ortadadır. Ölümü değil, yaşamayı seçin, teslim olun. Sevdikleriniz sizi evlerinde bekler, teslim olun. Soğuk, açlık ve sefalet içinde toprak altında yaşamayı değil, devletin güvencesinde sevdiklerinizle yaşayın, teslim olun. Hep beraber yaşamak için teslim olun."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiğe, çantaya okula bomba!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN