PYD, ABD'yi de satmaya başladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Terör örgütü (PYD ) arazide ABD'yi de satmaya başladı. Gitti Moskova'da ofisini açtı. Açtığı ofiste Öcalan'ın, bölücü başının posteri var

Giriş Tarihi: 26.2.2016
PYD, ABD'yi de satmaya başladı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin terör örgütü YPG'yi kara gücü gibi görmesinin yanlış olduğunu ve ABD'nin bu konuda çelişki içinde olduğunu söyleyerek, "Terör örgütü (PYD) arazide ABD'yi de satmaya başladı. Gitti Moskova'da ofisini açtı" dedi. AA Editör Masası'na konuk olan Çavuşoğlu şunları söyledi:
ABD ÇELİŞKİ İÇİNDE: YPG konusunda ABD'nin ciddi çelişkisi var. YPG'ye esasen DAEŞ ile mücedele eden kara gücü olarak bakıyor. Bu son derece yanlıştır.
YPG ABD'Yİ DE SATTI: Terör örgütü (PYD) arazide ABD'yi de satmaya başladı. Gitti Moskova'da ofisini açtı. Açtığı ofiste Öcalan'ın bölücü başının posteri var. Oradaki emelini de gösterdi işte koyduğu haritada da Suriye'yi bölmek istiyor.
SUDİ PERSONELİ GELDİ: DAEŞ karşıtı hava operasyonlarına katılmak üzere Suudi Arabistan'ın malzeme ve personeli İncirlik'e geldi. Uçakların da bugün yarın gelmesi bekleniyor.
LAVROV'A "ÇALIŞMA GRUBU KURALIM" DEDİM: Lavrov'a şunu söyledim: "Sizin tutumunuz belli, bizimki belli. Bu süreçten nasıl çıkacağız? Gelin ortak çalışma grubu oluşturalım. Bu çalışma grubunda sizden de bizden de arkadaşlar olsun. Gitsinler bir yerde toplansınlar. Viyana, Cenevre, Paris, Zürih olur, nerede isterseniz. Bize yeni fikirlerle gelsinler. Biz de bunları değerlendirelim." Lavrov, "Bunu Putin'e sormam lazım" dedi. O gün bugündür henüz bir cevap vermedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PYD, ABD'yi de satmaya başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN