Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de 11 bölge özel güvenlik bölgesi ilan edildi!

Valiliği, merkez, Ovacık ve Nazımiye ilçe sınırları içerisindeki 11 ayrı bölgenin 26 Mayıs ile 9 Haziran 2016 tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan edildiği bildirdi.

Giriş Tarihi: 25.5.2016 18:43
Tunceli’de 11 bölge özel güvenlik bölgesi ilan edildi!

Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar nedeniyle, halkın can ve mal güvenliğinin korunması bakımından girilmesinde sakınca bulunan, koordinat bilgileri yazılı Tunceli İli, Tunceli Merkez, Ovacık ve Nazımiye İlçe sınırları içerisindeki 11 ayrı bölgede 26 Mayıs 2016-9 Haziran 2016 tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan edilmiştir. Halkımızın can ve mal güvenliği için; özel güvenlik bölgelerine mülki amir izni olmadan girişler yasaklanmıştır" ifadelerine yer verildi.

KARAKOL HİZASINDA DURAKLAMA VE PİKNİK YAPILMAMASI İSTENDİ
Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, bazı karakolları hizasında kısa süreli duraklama ve piknik yapılmaması konusunda da uyarılarda bulunuldu. Açıklamada, "Sivil vatandaşların can ve mal güvenliği açısından risk teşkil etmesi nedeni ile Pülümür-Erzincan Karayolu (D-885) Pülümür İlçesi istikametinin 35' kilometresi (Şehit Mehmet Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) ile 45'inci kilometresi (Kırmızıköprü Jandarma Karakol Komutanlığı hizası), Tunceli-Ovacık ilçesi istikametinin 13'üncü kilometresi (Karşılar Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) ile 37'inci kilometresi (Aşağıtorunoba Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) arasında kalan karayolu yol kenarında kısa süreli duraklama ve piknik yapma amacıyla konaklama yapılmaması hususunda vatandaşlarımızın dikkatli ve duyarlı olmaları gerekmektedir" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tunceli’de 11 bölge özel güvenlik bölgesi ilan edildi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN