Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boğaziçi sü'nün direğinden halka eden haini polis indirdi

15 Temmuz Darbe girişiminde Boğaziçi sünü tanklarla kapatan ve kendilerini protesto eden halka eden askerlerin arasında bulunan rütbeli bir subayın, sinsi bir harekette bulunduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 21.7.2016 09:26

Halkın tepkisinin artması, polisin de duruma hakim olmaya başlamasının ardından darbeci subaylardan biri Boğaziçi sü'nün ayaklarındaki kuleye çıktı. Anadolu Avrupa geçişindeki kulede bulunan asansörü kullanıp yukarı çıkan darbeci subay, keskin nişancı tüfeğiyle burada açtı.

BU SİLAHTAN ÇIKAN KURŞUNLARLA ÖLEN VE YARALANANLAR OLDU

Kurşunların nereden geldiğini anlayamayan birçok sivil, bu silahtan çıkan kurşunlarla hayatını kaybetti, ya da yaralandı.

KARŞI KESKİN NİŞANCI ATEŞİYLE ÖLDÜRÜLDÜ

Uzun süre etkisiz hale getirilemeyen darbeci subay bir özel harekat polisinin karşı keskin nişancı atışıyla etkisiz öldürüldü. Darbeci subayın cansız bedeni çevreye açtığı bu noktada bulundu.

SERVİS YOLUNU KULLANAN POLİSLERE ATEŞ

Bu arada Boğaziçi Köprüsü'nün Anadolu Avrupa geçişinde bulunan ve acil durumlarda köprü altından karşı yöne geçmek için kullanılan servis yolu da darbecilerin hedefi oldu. Darbeci polislere müdahale etmek için servis yolunu kullanan polislere köprü üzerinden ateş açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın motosikletli eskortluğunu yapan ve o gece özel harekat şube müdürüne eşlik eden Kemal Tosun'un da bu yolda arkasından vurularak şehit edildiği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğaziçi Köprüsü'nün direğinden halka ateş eden haini polis indirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN