Bülbül gibi öttüler

Başbakan : Bu saldırıyı püskürttükten sonra gözaltına alınan, üniforması giymiş insanlar olup biteni itiraf etti. ’nin bu terör örgütünün liderinin yanında duracağına inanmıyoruz

Giriş Tarihi: 28.7.2016
Bülbül gibi öttüler

Başbakan Binali , İngiliz The Guardian gazetesine Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Gazetenin internet sitesinde yayımlanan röportajda Yıldırım, darbe girişiminin gerçekleştiği geceyle ilgili olarak, "Bunun millete karşı bir darbe girişimi olduğu sonucuna vardık ve milleti kendi geleceğine ve ülkenin geleceğine sahip sahip çıkmaya çağırdık. Bu saldırıyı püskürttükten sonra gözaltına alınan, üniforması giymiş insanlar oldu. Bunlar derhal konuşmaya başladılar ve olup biteni itiraf ettiler.

Türkçe'de dediğimiz gibi, bülbül gibi öttüler" dedi. Yıldırım şöyle konuştu: "İlk ifadelerden anladığımıza göre bu çok uzun zamandır planladıkları bir darbe girişimiydi ve ilgili önlemleri alarak adım adım alıyorlardı. Genelkurmay Başkanını kaçırıp rehin aldıkları zaman ona bu terör örgütünün liderini, Fetullah Gülen'i arayabileceklerini ve onunla telefonda görüşmesini ayarlayabileceklerini, böylece kendisinin de bu harekete katılabileceğini söylemişler. Gülen'in 'de ikamet etmesinden dolayı halkın kafasında 'Acaba bu işte ABD'nin dahli veya desteği var mı?' şeklinde bazı soru işaretleri oldu.

Türkiye ve ABD çok uzun geçmişe dayanan dostça ilişkilere sahiptir, müttefik ve stratejik ortak olmuştur, bu terör örgütünün liderinin yanında duracaklarına inanmıyoruz." Gülen'in darbe girişimindeki dahliyle ilgili dosyanın henüz ABD'ye gönderilmediğini belirten Yıldırım, "Gönderilecek ve buna dahilleri konusunda hiçbir şüpheye yer bırakmayacak. ABD bu noktadan sonra kendisi için bölgede ve dünyada stratejik bir müttefik olan Türkiye ile nasıl işbirliği yapacağını düşünmeli" değerlendirmesini yaptı. Kendilerine üniforma ve rütbe verilen kişilerin darbe girişimi sırasında terörist gibi hareket ettiğini anlatan Yıldırım,

"Vatandaşlara karşı hareket ediyorlar, öldürüyorlar, parlamento, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı gibi kritik binaları bombalıyorlar. Bunlara ne yapmamız lazım? 'Tamam, evet, iyi yapıyorsunuz, hoş geldiniz' mi diyelim? Bunlara sadece 'Bunu yapmamalısınız' mı diyelim? Ülkemizi eleştirenler bizim ne yapmamızı bekliyor?" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bülbül gibi öttüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN