Türkiye'nin en iyi haber sitesi

vekiller FETÖ için 'yi şikayet etti!

Giriş Tarihi: 12.8.2016 16:22 Güncelleme Tarihi: 12.8.2016 17:30
CHP vekiller FETÖ için Türkiye'yi şikayet etti!

17/25 Aralık darbesinden bu yana FETÖ ile birlikte hareket eden , Yenikapı “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nin üzerinden henüz bir hafta bile geçmeden çark etmeye başladı. FETÖ’nün tüm eylemlerinde başrolde yer alan, Zaman Gazetesi’ne gelen TOMA'ların üzerine çıkan ama FETÖ’nün darbe girişiminde ortalarda görünmeyen CHP’li Mahmut Tanal, peşine taktığı bir grup CHP’li vekil ile beraber FETÖ’cü teröristlerin yalanları için komisyon kurulması teklifinde bulundu.

Veli Ağbaba, Şenal Sarıhan, Mahmut Tanal, Fikri Sağlar, Zeynep Altıok ve Gamze Akkuş İlgezdi tarafından imzalanarak Meclis'e sunulan başvuruda, "15 Temmuz darbe girişimi ardından cezaevlerinde yaşanan işkence ve kötü muamele iddialarının araştırılması, sürgüne dönen sevklerde yaşanan hak ihlallerinin tespiti, yaşanan aşırı yoğunluk ve artan hak ihlallerinin ortaya çıkarılması amacı ile Komisyonun heyetler oluşturarak ivedilikle şikayetlerin yoğunlaştığı cezaevlerine ziyaretlerde bulunması hususunda Komisyon Başkanlığı olarak gereğinin yapılmasını arz ediyoruz" denildi.

DARBECİLERE NEDEN KOMİSYON KURMUYORSUNUZ?

'nin komisyon önergesi Batı medyasında "'de işkence var" algısına hizmet ettiği belirtilerek sosyal medyada sert şekilde eleştirildi! Sosyal medya kullanıcıları "Darbecilere ve Fetullahçılara değil neden teröristlerin "bize işkence yapılıyor" yalanı için komisyon kurulmasını teklif ediyorsunuz?" diyerek tepkilerini dile getirdi.

FETÖ CHP GENEL MERKEZİNDE!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP vekiller FETÖ için Türkiye'yi şikayet etti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN