Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"FETÖ'den ayrıldım" dedi ama kimse inanmadı

Geçtiğimiz Haziran ayında avukatı Tunçkol tarafından FETÖ soruşturmasını yürüten Savcıya 9 sayfalık bir mektup gönderen Alaaddin Kaya FETÖ ile bir ilgisinin kalmadığını söylemişti. Aladdin Kaya’nın bu dilekçesi 5 Haziran tarihli Sabah Gazetesi’nde yayınlanmasının ardından Latif Erdoğan “samimi isen git savcıya bildiklerini anlat” demişti. Latif Erdoğan’ın bu çağrısına hiçbir karşılık vermeyen Aladdin Kaya diğer Fetullahçılarla birlikte firar etmeyi tercih etti.  Kaya bugün Edremid’te emniyet kuvvetleri tarafından yakalandı.

Giriş Tarihi: 20.8.2016 01:48
FETÖ'den ayrıldım dedi ama kimse inanmadı

İŞTE 5 HAZİRAN TARİHİNDE SABAH GAZETESİ'NDE YAYINLANAN O HABER:

Avukatı Tunçkol tarafından soruşturmayı yürüten Savcıya teslim edilen 9 sayfalık dilekçede, Kaya'nın bazı beyanlarına yer verildi. Alaaddin Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Nisan 2016'da katıldığı "İlim Yayma Cemiyeti 65. Kuruluş Yıldönümü" programında yaptığı, "Hâlâ bu yapının içerisinde kalmakta ısrar edenler, hiç kusura bakmasınlar başlarına gelecekleri kabul ediyor demektir" sözüne vurgu yaptı. Kaya, "Parti ayırmaksızın tüm siyasilerle ülkem yararına olacak güzel ilişkilerim oldu. Zatıalinizle yaptığımız son görüşmemizde 'Cemaat mi, devlet mi' diye sorduğunuzda, "Devlet" diyeceğimi ve tüm bildiklerimi anlatacağımı unutmamışsınızdır. Cemaatin yönettiği bir Türkiye'de yaşamak istemem" dedi.

LATİF ERDOĞAN: ALAADDİN KAYA ADİL ÖKSÜZ KADAR ÖNEMLİ BİR İSİM

"KORKUNÇ BİLGİLER"
Cemaatin görünen yüzünün ötesinde hiçbir bilgiye sahip olmadığını, Nurettin Veren, Latif Erdoğan ve Hüseyin Gülerce'nin söyledikleri, yazdıkları hatta bulundukları itirafları takip ettiğini belirten Alaaddin Kaya, " Bunlar korkunç bilgiler ve hayretle okuyorum" dedi.

İSTİFA EDİYORUM

"HIRSIZLARI LANETLİYORUM"
"KPSS imtihan sorularının çalınması, Orduya kumpas, Ergenekon, Usulsüz dinlemeler vs." bunların hiçbirisi ile ilgisi olmadığını ileri süren Alaaddin Kaya, "Yapanları lanetliyorum. Bu işleri yapmış veya yapma ihtimali olan, tek bir asker polis ve de sivil tanımadım. Bunlara kazara verdiğim selam varsa geri alırım. Bu beyanlarıma rağmen hâlâ soruşturmanızda şüpheli olarak kabul edilebilir miyim? Şayet bu beyanlarım yetmiyor ise, girmediğim örgütten, bu yazımı, bir istifa dilekçesi de kabul edebilirsiniz" ifadelerini kullandı. Dilekçe soruşturma dosyasına konuldu.

ALAADDİN KAYA'YA SAMİMİYET ÇAĞRISI: HEMEN SAVCILIĞA GİT

17 ARALIK'TA YAKALAMA ÇIKTI
Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 Aralık 2015'te FETÖ ana soruşturması kapsamında eski Gazetesi İmtiyaz Sahibi Alaeddin Kaya, eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile Recep Uzunallı, Ali Bayram, Mahmut Akdoğan ve Cemal Uşak hakkında yakalama kararı çıkartılmasını talep etti. Talebi değerlendiren Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği, Kaya, Dumanlı, Uzunallı, Bayram, Akdoğan ve Uşak hakkında yakalama kararı verdi. Kaya, yakalama kararının üzerinden yaklaşık 7 ay geçmesine rağmen adalete teslim olmuyor.

PENSİLVANYA'DAN MEKTUP GETİRMİŞTİ
Alaadin Kaya 17/25 Aralık darbe girişimi öncesinde patlak veren dershaneler krizi öncesinde Fehmi Koru ile Pensilvanya'ya gidip Fetullah Gülen ile görüşen iki isimden birisiydi. Koru ve Kaya Gülen'in bizzat kaleme aldığı mektubu Türkiye'ye getirmiş dershanelerin kapatılmaması gerekti yönünde mesajlar yer alan mektup uzun süre tartışılmıştı. O dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan, Gülen cemaatinden kendisine ıslak imzalı bir mektup gönderildiğini açıklamıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"FETÖ'den ayrıldım" dedi ama kimse inanmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN