Erdoğan Genel Kurulunda konuşacak

Giriş Tarihi: 17.9.2016 15:34 Güncelleme Tarihi: 17.9.2016 15:37
Erdoğan BM Genel Kurulunda konuşacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantısına katılmak için Amerika'ya gidecek. Erdoğan'ın liderler zirvesinde FETÖ, DAEŞ ve PKK konuları başta olmak üzere ülkelerinin çifte standartlarına vurgu yapması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Pazartesi günü yola çıkacağı seyahati kapsamında 19-22 Eylül arasında 71. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılacak. Amerika Birleşik Devletlerinin New York eyaletinde düzenlenecek olan toplantıya gidecek olan Erdoğan'ın önemli mesajlar vermesi bekleniyor.

ÖNERİLERİ PAYLAŞACAK

BM Genel Kurulunda düzenlenecek olan "Mülteciler" konulu liderler zirvesine katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve kapsamında Türkiye'nin ya örnek olan sığınmacı politikasını anlatacak ve sığınmacı krizini sona erdirmek için Suriye sorununun kalıcı çözümüyle ilgili önerilerini liderlerle paylaşacak.

İKİRCİKLİ TUTUMDAN RAHATSIZ

Ayrıca Erdoğan'ın her fırsatta dile getirdiği Dünya ülkelerinin küresel kriz ve konulara karşı ikircikli yaklaşımına da eleştiri getirmesi bekleniyor. Erdoğan burada FETÖ, DAEŞ ve PKK başta olmak üzere terör sorunu, buna bağlı olarak da Ortadoğu sorununa ilişkin ilkeleri ortaya koyacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan BM Genel Kurulunda konuşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN