SODES sını FETÖ’ye vermişler

Giriş Tarihi: 24.9.2016
SODES parasını FETÖ’ye vermişler

Ş.Urfa’da FETÖ bağlantılı 16 dernek ile bir vakfın SODES projesi için devletten aldıkları 5.7 milyon lirayı örgüte aktardığı ortaya çıktı. Adıyaman ve Iğdır’da da 7 kişi aynı suçlamayla tutuklandı

Türkiye'nin dört bir yanında FETÖ operasyonları devam ediyor. Örgüte finansman sağladığı ve darbe girişimine destek verdiği saptananlara yönelik operasyonlarda dün öne çıkan detaylar şöyle:
Şanlıurfa: Şanlıurfa merkezli 10 ilde düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 16 dernek ve bir vakfın 21 yöneticisinin, 45 SODES projesi için devletten 5 milyon 751 bin 826 lira destek aldıkları ve bu nın 894 bin 413 lirasını ise doğrudan FETÖ hesaplarına aktardıkları anlaşıldı. Şüphelilerin, 4 milyon 857 bin 412 lirayı da projelerde görevlendirdikleri örgüt üyelerine ücret olarak verdikleri belirlendi.
Adıyaman: SODES projelerinden örgüte para aktaran 6 öğretmen tutuklandı.
Iğdır: Iğdır vali yardımcılığı yaptığı dönemde, SODES projelerinden örgüte para aktardığı belirlenen Denizli'nin Buldan ilçesi kaymakamı Hacı Uzkuç tutuklandı.
Balıkesir: Fetullah Gülen'in Edremit ilçesinde yaşayan yeğeni Emine Akay gözaltına alındı. Örgütün Balıkesir Bölge İmamı olduğu belirtilen kocası İsmail Akay ise aranıyor.
Sakarya: FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan Bank Asya Yönetim Kurulu eski Başkanı Erhan Bilgili tutuklandı.
Manisa: 1 emniyet müdürü, 1 komiser ve 10 polis tutuklandı.
Antalya: Belediyelere yönelik operasyonlarda gözaltına alınan 72 kişiden 21'i tutuklandı. Tutuklananlardan 13'ünün ByLock programı kullandığı, 8'inde ise 1 dolar bulunduğu ve 17-25 Aralık sonrası Bank Asya'ya para yatırdıkları belirlendi.
Isparta: ByLock kullandıkları belirlenen ve daha önce görevinden uzaklaştırılan 14 öğretmen tutuklandı.
Denizli: 8 öğretmen tutuklandı.
Kocaeli: Kapatılan Özel Conkbayırı Koleji'nin kurucusu Saim Ekici ve müdürü Ömer Kurt tutuklandı.
Erzincan: Erzincan Üniversitesi'- nde görevli 2 akademisyen tutuklandı.
Kırıkkale: Daha önce görevlerinden uzaklaştırılan Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Şevket Arıkan ile 13 öğretim görevlisi gözaltına alındı. Başka bir soruşturmadan gözaltına alınan Komiser Yardımcısı Ali Osman Ö. tutuklandı.
İzmir: 8 avukat gözaltına alındı.
Samsun: Eski Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir ile avukat, doktor, diş hekimi ve işadamlarının da bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı.
Van: Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi ve Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi'ne düzenlenen operasyonlarda 18 sağlık çalışanı gözaltına alındı. 8 sağlık çalışanı aranıyor.
Adana: Örgüte finansman sağladığı belirlenen Sanayi Odası Meclis Başkanı Hüseyin Nuri Çomu ile 5 işadamı gözaltına alındı.
Rodos: Marmaris'ten satın aldıkları 8 metrelik yat ile Rodos Adası'na geçen 2 aileye mensup 6'sı çocuk 10 Türk tutuklandı.

ZİRVE YURDUNDA KOZMİK ODA
FETÖ operasyonunda el konulan ve adı 15 Temmuz Yerleşkesi olarak değiştirilen Zirve Üniversitesi içerisindeki erkek yurdunda gizli asansörle çıkılan kozmik oda ve gizli bölmeler bulundu. FETÖ/PDY adına 12 ilin yöneticilerinin katıldığı toplantıların yapıldığı ve aynalı sistem sayesinde dışarıdan katılımın sağlandığı odaya Fetullah Gülen'in de uzaktan bağlanarak bu toplantıları yönettiği ortaya çıktı. Odaları basın mensuplarına gösteren Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, "Adana, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Malatya, Şanlıurfa, Kilis ve bunun gibi 12 ilin ana kumanda merkezi Gaziantep'ti ve bunların toplantıları bu üniversitede yapılıyordu" dedi.

PADİŞAHIN KAFTANINI GÜLEN'E GÖTÜRECEKTİ
15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olması halinde, İstanbul'daki Türbeler ve Müzeler Genel Müdürlüğü deposunda bulunan Yavuz Sultan Selim'in kaftanını, Gülen'e götürmekle görevlendirildiği belirlenen ve 2 hafta önce emekliliğini isteyip ortadan kaybolan Beyazıt Camisi İmamı Suat Gözütok, yakalandığı Siirt'te tutuklandı.


Nasrettin GÜNEŞ-Özkan AYDIN-Cüneyt HASÇELİK- Ferhat KAYA-Murat ALHAN-Abbas ÇAKAR- Erdoğan ÖZTÜRK-Ziya RAMOĞLU-Funda YÜKSEL-Mehmet YILDIRIM-Faruk CANBABA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SODES parasını FETÖ’ye vermişler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN