Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elebaşı, ‘ve’yi bile itaatsizlik kabul etti

İsmini koyduğu dernek, adındaki “ve” işaretini kaldırınca haber gönderen FETÖ elebaşısı, itaatsizlik sayarak “ve” ibaresinin yeniden konulması talimatını vermiş

Giriş Tarihi: 17.2.2017
Elebaşı, ‘ve’yi bile itaatsizlik kabul etti
Bursa'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 13 avukattan bazıları ifadelerinde, örgütle olan bağlantılarına ve çalışma sistemine ilişkin bilgiler aktardı. Örgütle bağlantılı olduğu için kapatılan Bursa'daki Ahenk Hukuk Derneği'nin yöneticisi de olan bir avukat, ifadesinde, derneğin isminin bizzat Fetullah Gülen tarafından verildiğini anlattı. Pensilvanya'daki örgüt lideri Fetullah Gülen'in yanına giden Bursa'daki "Avukat imamı" M.A'nın, dönüşünde Ahenk Hukuk Derneği ismini getirdiğini belirten avukat, "Pensilvanya'dan gelen M.A, bu ismi derneğe Fetullah Gülen'in verdiğini söyledi." dedi.

TALİMAT GÖNDERDİ
Ancak bir süre sonra Mersi'nde aynı isimde bir derneğin olduğunu farkettiklerini belirten itirafçı avukat, "Bunun için "(derneğin adını) Ahenk ve Hukuk Derneği" olarak tescil ettirdik. Birkaç ay sonra 'Avukatlar imamı' olan M.A. bize derneğin adının "Ahenk Hukuk Derneği" olması gerektiğini ve bizim eklediğimiz 've' kelimesinin kabul görmediğini söyledi" diye konuştu. Bu değişikliğin itaatsizlik olarak algılandığını belirten avukat, "Yani bizlerin koymuş olduğu iki harften oluşan 've' kelimesi, itaatsizlik olarak anlaşıldı ve tekrar talimat gönderildi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elebaşı, ‘ve’yi bile itaatsizlik kabul etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN