Erkekler bu kadınları seviyor

ABD'de 80 kadın ve erkeğin mizah anlayışı ve çekicilik konusunda sorulara tabi tutulduğu araştırmadan; erkeklerin, yaptıkları şakaya gülen kadınları daha çekici bulduğu sonucu çıktı.

Giriş Tarihi: 13.3.2015 13:49
Erkekler bu kadınları seviyor

Erkekler güldüren değil, gülen kadınlardan daha çok etkileniyor. ABD'deki Miami Üniversitesi'nden bilim insanlarının çalışması, erkeklerin komik kadınlara kıyasla onların yaptığı şakalara gülen kadınları daha çekici bulduğunu ortaya çıkardı.

Kadınlar da güldüren erkekleri seviyor

80 kadın ve erkeğe, mizah anlayışı ve çekicilik konusunda sorular yöneltilen araştırmada kadınların "karşılarındaki erkeği güldürmeyi çok önemsemediği" ancak kendilerini güldüren erkekleri genellikle daha çekici bulduğu da tespit edildi.

Araştırma ekibinin başında bulunan Liana Hone, kadınların "insanları güldürebilen erkeklerin komik olmayan erkeklerden daha zeki olduğuna inandığını" ve bu nedenle komik erkeklere ilgi duyduğunu söyledi.

İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan Hone, bu durumun erkeklerin kadınları etkilemek için komik olmaya çalışmasına ve kendilerini komik bulan kadınlara daha çok ilgi duymasına neden olduğunu belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erkekler bu kadınları seviyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN