Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Leyla Lydia Tuğutlu

29 Ekim 1989'da Berlin'de doğdu.

Türk bir babanın ve Alman kökenli bir annenin kızı olan Leyla, ilkokula Türkiye'de başladıktan sonra piyano dersleri almaya başladı. Konservatura da yarı zamanlı olarak devam etti. 5 yıl müzik ve keman dersleri aldı.

Bu süre içerisinde bir model ajansında çalıştı. Anadolu Lisesi mezunu olan Tuğutlu, üniversiteye başladığında konservatuarı bırakarak ilgi alanı olan manken ve fotomodelliğe başladı.

Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışması'nda birinci oldu. Türkiye'nin en güzel kızına tacını, yarışmanın jüri üyesi Paris Hilton taktı. 12 Aralık 2008'de Türkiye'yi Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etti. 2005'te Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006'da Çin'de yapılan Miss Tourism Queen International'da 'Princess' ödülüne layık görüldü. Ayrıca Fashion TV Moda Oskarları 2007'de "Gelecek vaad eden model" seçildi.

Tuğutlu oyunculuk kariyerine ise Es-Es dizisiyle adım attı.

Asıl çıkışını ise Atv'de yayınlanan Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu'nun kardeşi rolündeki Songül karakteriyle yaptı.

Leyla Lydia Tuğutlu ayrıca, halen İstanbul Üniversitesi'nde Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisi.

Filmografi

2008-2009 Es-Es İrem - Başrol oyuncusu
2010-2011 Kirli Beyaz Melis - Yardımcı oyuncu
2012 - Karadayı - Songül Kara

BİZE ULAŞIN