TFF mi büyük, dernek mi?

TFFHGD'den ihraç edilen İstanbul Şubesi, TFF Başkanı Mahmut Özgener'in bazı radikal değişikliklerine rağmen hakemlerden yüzde 5'lik kesinti talep etti

Giriş Tarihi: 27.12.2010 ABONE OL
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD)ile mahkemelik olan ve davayı kaybetmesi sonucu TFFHGD'nin bünyesinden ihraç edilen İstanbul Şubesi'nin, kendi bölgesinin hakemlerinden yüzde 5'lik kesinti talep etmesi, TFF'de yeni bir krize kapı araladı. Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, dernekleri pasifize etmek için önce hakemlerden alınan dernek aidatlarını kaldırmıştı. Özgener, birçok hakemin yönettikleri maçlardaki paralarını alamamaları üzerine, ücretlerin dernekler aradan çıkartılarak, doğrudan hakem hesaplarına yatırılması direktifini vermişti. Şimdi akıllarda bir soru var! TFFHGD'den ihraç edilen İstanbul Şubesi, Özgener'in dernekler üzerindeki bazı radikal değişikliklerine rağmen, Merkez Hakem Kurulu veya TFF'nin direktifi olmadan bu yüzde 5'lik kesintiyi nasıl talep ediyor? Aslında hakemler, TFFHGD'nin hiçbir şubesine bağlı olmak ve üye olmadıkça kesinti ödemek zorunda değiller.

HİYERARŞİK YAPI DEVREDE
TFFHGD şubelerinin, 2009'da aldıkları kararlara göre, üye hakemlerden kesinti talep etme hakları var. Bu noktadaki en önemli sorun, İstanbul Şubesi'nin TFFHGD Genel Merkezi'nden ihraç edilmiş olması. Fakat İstanbul Şubesi'nin, MHK Üyesi Yüksel Okçuoğlu'na yakınlığı, camiada biliniyor. İşte bu noktadan sonra da hiyerarşik yapı devreye giriyor. Söz konusu hakem, çok üst düzey değil ve kesintiyi ödemiyorsa, klasman atlayamama ya da maçlara atanmama gibi sorunlar yaşayabiliyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
TFF mi büyük, dernek mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA