NBA'de lokavt şoku

Haziran'da Hemofarm ile oynanan maçın ardından doping kontrolüne alınan NBA'de oyuncular ve takım sahipleri arasında anlaşma sağlanamayınca 1998-1999 sezonundan bu yana ilk kez lokavt (iş durdurma) kararı alındı

Giriş Tarihi: 2.7.2011 ABONE OL
NBA'de oyuncular ve takım sahipleri arasında anlaşma sağlanamaması üzerine lokavt (iş durdurma) kararı alındı. Taraflar, oyuncuların sunduğu nihai teklifin görüşüldüğü ve 3 saat süren son toplantıdan da sonuç çıkartamadı ve dün sabahtan itibaren lokavt ilan edildi. NBA Basketbolcuları Derneği'nin başkanı Billy Hunter, oyuncularla takım sahipleri arasında, oyunculara ödenecek ortalama ücret konusunda büyük fikir ayrılığı olduğunu ve bu farkı kapatmak için çözüm bulamadıklarını söyledi. Görüşmelerin önümüzdeki günlerde sürmesi beklenirken taraflar anlaşana kadar NBA'de hazırlık maçları da dahi oynanamayacak.

ŞİMDİ NELER YAŞANACAK?
Taraflar arasında anlaşma sağlanana kadar maçlar oynanmayacak, takımlar oyuncularla temas kuramayacak, oyuncuların mevcut sözleşmelerindeki ücretler ödenmeyecek. NBA'de lokavt en son 1998-1999 sezonunda olmuş ve 82 maçlık sezon sadece 50 maç oynanmıştı.

ARKADAŞINA GÖNDER
NBA'de lokavt şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA