Cinayetin kaydı yok

Giriş Tarihi: 23.11.2014
Cinayetin kaydı yok

Bıçaklanma olayında iki taraftarın sıcak teması bulunmadığını bildiren emniyet yetkilileri, cinayet mekanının MOBESE kameralarından uzak olduğunu ve medya görüntülerinin toplanarak incelendiğini söyledi

G.Saray Liv Hospital-Kızılyıldız maçı öncesi çıkan olayda kalbinden ve akciğerinden bıçaklanarak ölen Sırp taraftar Marko İvkoviç'le ilgili soruşturma sürüyor. Polis yetkilileri olay hakkında tüm kayıtların toplandığını ancak cinayet mekanının MOBESE kameralarından uzak olması nedeniyle, medya kuruluşlarının elindeki görüntülerin toplanarak incelendiğini açıkladı.

UZAKLAŞTIRILDIKTAN SONRA...
Bıçaklanmanın, biletsiz Sırp taraftarların salon önünden polis eşliğinde uzaklaştırılması sonrasında meydana geldiğini belirten yetkililer, Galatasaraylı taraftarlarla cinayetin işlendiği bölge arasında polis kordonu olduğunu, dolayısıyla da taraflar arasında temas bulunmadığını dile getirdiler. Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

ÜLKELERİNE GÖNDERİLDİLER
"Karşılaşma öncesi 70 biletli Kızılyıldız taraftarına karşılık iki katı civarında biletsiz Sırp taraftarı vardı. Olaylar, biletsiz şahısların salona girmek istemeleri sonucunda başladı. Tüm taraftarların, karşılaşmanın ardından emniyetli bir şekilde ülkelerine gitmeleri sağlandı."

ÜÇ TAKIMIMIZIN DA EŞLEŞME İHTİMALİ VAR
Kızılyıldız'ın gruptan çıkma şansının yüksek olması nedeniyle, Top 16'da Galatasaray, Anadolu Efes ve Fenerbahçe Ülker takımlarından birisi ya da ikisiyle eşleşme ihtimali bulunuyor. Böyle bir durumda özellikle Belgrad'da oynanacak maçlar için güvenlik endişesi yaşanıyor.

BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ!

Sırbistan Başkonsolosu, Ergin Ataman için 'Terörist' dedi. Hemen ardından tecrübeli hocadan cevap geldi: Burası Türkiye Cumhuriyeti, her şey ortaya mutlaka çıkar

Olaylı G.Saray-Kızılyıldız maçının ardından karşılıklı demeçler geldi. Sırbistan Başkonsolosu Zoran Markovic, yaşananları 'Türk holiganların Sırp vatandaşlarına düzenlediği terörist saldırı olarak' nitelendirirken Ergin Ataman için de "Maç sonrası diyor ki, bizim taraftarımız teröristmiş. Ben de diyorum ki, o teröristtir " ifadelerini kullandı. Markovic'e çok geçmeden cevap veren Ataman, "Olay politik bir hale getirilmeye çalışılıyor. Benim için bir başkonsolosun çıkıp, 'Ataman teröristtir' demesi esef verici. Burası Türkiye Cumhuriyeti, her şey ortaya çıkar. Sırp yetkililerin bu açıklamalarını geri alacaklarını düşünüyorum" şeklinde konuştu. Ataman, daha sonra yazılı bir açıklama yaparak maçın hemen ardından olaylarla ilgili yeterli bilgi sahibi olmadığı için sözlerinin maksadını aştığını kaydetti.

DAVUTOĞLU'NDAN BAŞSAĞLIĞI
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sırbistan Başbakanı Aleksander Vucic'i telefonla arayarak Kızılyıldızlı taraftarın hayatını kaybetmesinden dolayı başsağlığı dileğinde bulundu. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da Sırp mevkidaşı Vanja Udovicic'e taziyelerini sundu.

CENAZE İŞLEMLERİ İLE ALBAYRAK İLGİLENDİ
Sırp taraftar Marko İvkovic'in cenazesinin bulunduğu Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'nda işlemler yapılırken, Sırbistan Konsolosluğu görevlilerinin olmaması dikkatlerden kaçmadı. İşlemlerle bizzat ilgilenen Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak, "25 yaşında gencecik bir insan hayatını kaybetti. Başsağılığı diliyorum. Bizim taraftarımızın olayın içinde olmaması sevindirici" dedi. Adli Tıp Kurumu'nda işlemler tamamlandıktan sonra İvkovic'in cenazesi THY uçağıyla Sırbistan'a gönderildi.

BÜYÜKELÇİMİZİ ÇAĞIRDILAR
İstanbul'daki maçta Sırbistan uyruklu Marko Ivkovic'in bıçaklanarak hayatını kaybetmesi üzerine Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay, Sırbistan Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı. Bozay, olayın ardından meydana gelen gelişmeler hakkında yetkililere bilgi verdiğini söyledi.

KIZILYILDIZ ÖFKE SAÇTI
Kızılyıldız Kulübü yöneticisi Nebojca Covic, İstanbul'daki maç organizasyonu için "Yüz kızartıcı ve utandırıcı" ifadelerini kullandı. Ergin Ataman'ın açıklamalarına da değinen Covic, "Türk coach tiksinti veriyor. Antrenör bir öğretmendir ve bu öğretmen açıklamalarından utanç duymalı" şeklinde konuştu

G.SARAY'LA ALAKASI YOK
G.Saray'dan yapılan açıklamada, Marko İvkovic'in ölümünden duyulan derin üzüntü dile getirildi. Açıklamada "Adli bir vaka olan bu olayın kulübümüz ve taraftarımızla bir ilgisi olmadığı kanaatindeyiz" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinayetin kaydı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN