Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emenike'de umut kalmadı

Giriş Tarihi: 24.1.2013 13:40
Fenerbahçe'nin transfer gündemindeki Emmanuel Emenike'nin vekili, avukat Rezan Epözdemir, Spartak Moskova'nın Nijeryalı oyuncuyu bırakmayı düşünmediğini, bu nedenle transferin gerçekleşmesinin mümkün olmadığını söyledi.

SPARTAK MOSKOVA'DA YILLIK KAZANCI 3.2 MİLYON EUROYU BULUYOR

Radyospor'a konuşan Epözdemir, "Oyuncunun kiralık olarak, 2.5 milyon euroya anlaştığı söyleniyor. Zaten şu anda Spartak Moskova kulübünden 2.7 milyon euro artı prim alıyor. Yaklışık 3.2 milyon euro yıllık kazancı var. Dolayısıyla Fenerbahçe'ye 2.5 milyon euroya imza atması imkânsız" diye konuştu.

FENERBAHÇE OYUNCUYU TRANSFER ETMEYİ ÇOK İSTİYOR

Rezan Epözdemir, "Oyuncu bağlı, Spartak Moskova'nın sözleşmeli oyuncusu, 2016'ya kadar sözleşmesi var. Fenerbahçe oyuncuyu transfer etmeyi arzu etti. Siz de kendisiyle röportaj yaptınız. 'Kulüpler anlaşırsa biz anlaşırız' dedi. Koşulları Fenerbahçe tarafından kabul edildi; fakat kulüpler arasında bir anlaşmazlık var. Spartak Moskova oyuncuyu vermeyi kabul etmiyor. Spartak Moskova 'satma niyetimiz yok' diyor. Sözleşmesinde 50 milyon euroya serbest kalır maddesi var; fakat bu çok astronomik bir rakam. Spartak, kesinlikle satmayı düşünmüyor. Parayı daha konuşmadılar" dedi.

FENERBAHÇE RUS KULÜBÜYLE ANLAŞTIĞI ANDA, EMENİKE DE İMZAYI ATAR

Epözdemir, "Ama bu kulüpler anlaşırsa, Emenike Fenerbahçe'ye gelir. Hakkında bir tutuklama kararı yok. Türkiye'ye gelme konusunda sıkıntısı yok. Fenerbahçe'ye, Aykut Kocaman'a saygısı var. Fenerbahçe, Spartak Moskova'yla anlaşsın Emenike açısından bir sorun yok. İmzayı atar" ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE, EMENİKE'NİN ŞARTLARINI KABUL ETTİ

Rezan Epözdemir, "Fenerbahçeli yetkililerle oyuncunun vekili olarak görüştüm. Şartları ilettiler. Fenerbahçeli yetkililer de şartların makul olduğunu oyuncuyu arzu ettiklerini söylediler. Emenike de oynamak istediğini ifade etti. Genel çerçevesiyle yaptığımız bu sözlü anlaşmanın hayata geçmesinin tek koşulu Spartak Moskova'nın Emenike'yi vermeyi kabul etmesidir. Şu anda vermek istemiyorlar" dedi.

FENERBAHÇE, BELLİ BİR SÜRE SONRA SERBEST KALIR MADDESİNİ DE ONAYLADI

Avukat Epözdemir, "Fenerbahçe'ye transfer olması durumunda, belli bir süre sonra, belli bir rakam karşılığında serbest kalır şeklinde bir hüküm talep etti. Fenerbahçe'de buna sıcak baktı. Bunda bir sıkıntı yok' dedi. Fenerbahçe'ye gelirse belli bir süre sonra belli bir rakama serbest kalabilecek. Anladığım kadarıyla Fenerbahçe çok ciddi bir kadro oluşturma niyetinde hem UEFA Kupası hem de Türkiye'deki kupalar için" diye konuştu.

BAYER MÜNİH, CHELSEA VE M.CITY İLGİLENİYOR

Rezon Epözdemir, "Oyuncuyla Bayern Münih, Chelsea ve Manchester Ctiy ilgileniyor; ama genel anlamda, şu anda Spartak Emenike'yi satmayı düşünmüyor. Sezon sonunda bir değerlendirme yapacaklar" ifadelerini kullandı.

BİR BUÇUK YIL SONRA 30 MİLYON EUROYA SERBEST KALIR

Emenike'nin Fenerbahçe'ye imza atması drumunda, sözleşmesine bir buçuk yıl sonra 30 milyon euroya serbest kalır maddesinin konulmasını talep ettiği, Fenerbahçe'nin de bunu kabul ettiği öğrenildi. Emenike'nin bu maddeyi özellikle istedi; çünkü Nijeryalı futbolcunun temel hedefi Premier Lig'de oynamak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emenike'de umut kalmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN